Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Acımak

Acımak

Acımak

8/10 - 10 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İnkılap Kitabevi

14,44 TL
19,00 TL -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9751000009


Reşat Nuri Güntekin 1928 yılında yayınlanan bu eserinde; çalışkan başarılı fakat zaaf gösterenlere karşı acımasız olan Zehra Öğretmen ile babası Mürşit'in bakış açılarından dramatik yaşam öykülerini anlatıyor.

Yazar, cumhuriyet öncesinde yeni mezun, idealist genç bir mülkiyelinin iş ve sosyal yaşamdaki çatışmalarını ve uyumsuz ilişkilerini anlatırken, dönemin memuriyet yaşamına, köhne yapısına ait önemli ipuçları da veriyor. Şehirden kasabalara sürüklenirken, ardında birer birer ilkelerini de bırakan genç adam hatalı bir evlilikle korkunç bir sona doğru sürükleniyor.

Acı ve sefaletle dolu ortamdan tesadüfle sadece kızı Zehra'yı kurtarabiliyor. Acımak; aile içi ilişkileri ve sorumluluklarını, adeta ders verir gibi gözler önüne seriyor.Sayfa Sayısı: 127

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Sürükleyici

Harika bir roman

10.10.2013

Büyük yazardan büyük bir eser...

Başlığımda belirttiğim gibi, büyük bir yazardan büyük bir eser diye tabir edilebilecek, bir solukta okunabilecek, olaylara ön yargılı bakmama yetisi kazanılacak bir kitap. Reşat Nuri GÜNTEKİN, olaylara birden fazla kişinin gözünden bakıyor, bu da olayı okuyucunun iyi kavramasını sağlıyor. "Bir Kadın Düşmanı" eserinde yaptığı gibi, olayın asıl yüzünü başka birinin ağzından anlatmış.

27.01.2014

Beni çok etkiledi..

Reşat Nuri Güntekin yine çok güzel çok etkileyici ve sarsıcı bir eser vermiş. Hiç göründüğü gibi olmayan, zalimlerin eline düşmüş ve sefilce can vermiş, hiç hak etmediği şekilde davranılmış bir babanın hazin öyküsü.. Çok güzel bir kitap mutlaka okunmalı.

16.04.2014