Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Anka'nın Kanatları

Anka'nın Kanatları

Anka'nın Kanatları

9/10 - 40 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786051486680


"Fırsat vermediler sana sen olman için...
Ve sen, sen olamadın yaşamın boyunca...

Doğduğun yer farklı olsaydı eğer; ailen, inancın, kültürün,
değerlerin ve yaşamın da farklı olacaktı... Şimdiki sen ile ne
benzerliğin olacaktı o zaman? Belki de hiç...

O zaman her gün bu 'ben' dediğin ne? Sonsuz bir uzayda, küçük bir küre üzerinde, kısa bir zaman diliminde yaşayan rastlantısal bir karakter... Kendisi bu kadar rastantısal olan bir karakterin; doğrular, yanlışlar, insanlar ve hayat hakkında yaptığı yorumlar ve vardığı yargılar ne kadar gerçek olabilir ki?"

Bir süre sessiz kaldıktan sonra, ağır ağır devam etti: "Beşer, evrende uykuya en düşkün varlıktır... Gece gözünü kapar ve uyur... Gündüz gözünü açar ve uyur... Rüya gördüğünü fark etmeyenin ise, o rüyanın içinde savrulmaktan başka şansı yoktur..."


"Anka'nın Kanatları", -tanıdığı herkes gibi- sorgulanmamış yaşamını tüketip, zamanı dolduğunda kendi varlığına ve içinde yaşadığı varoluşa ait hiçbir gerçek cevaba ulaşamadan dünyayı terk edecek bir bireyin; dünyayı ve kendini sorgulamaya başladıktan sonra ona görünür kılınan bir 'kapı'dan içeri girmesiyle başlayan ve tüm varlığını dönüştüren gizemli yolculuğunun anlatımı...

İsimlerin ve cinsiyetlerin açığa vurulmadığı; varoluş, yaşam, ölüm, anlam, dinler, felsefeler, aydınlanma, insan ve hepsinin ardında yatan Hakikat üzerine süren tarifi zor diyalog, okuyucuyu -Mevlana ve Yunus Emre'lerin de içinde yoğrulduğu- varlıksal öğretinin kendine has atmosferi içine alarak derinleşirken; zamanı ve mekanı aşkın bu sohbetin cevap makamında oturan ve "O" olarak geçenin 'kim' veya 'ne' olduğunun keşfi ise, okura bırakılan bir sır olarak kalıyor...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 224

Dil : Türkçe

Yorumlar 37

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Ağır abi

Ankanın Kanatları, yazarının da belirttiği gibi, aydınlanma ve bilgelik üzerine yazılı serinin ağır abisi. O ağır abi, okura sağlam bir zemin kuruyor. Takiben başlıyor yukarı yükseltmeye. Hız kesmeden yüksele yüksele finale geliyor ve yerini 2. kitaba bırakıyor, Aşk ve Ejder'e. Zannediyorsunuz ki o da aynısını yapacak. Ama Aşk ve Ejder sizi gökyüzünden alıp uzaya çıkarıyor. Yazım tarzıyla tamamen özgün ve benzersiz. Okurun başını döndürüyor.

29.05.2015

Cevaplar kitabı gibi...

Ankanın Kanatlarını ilk bir arkadaşımın evinde gördüm. Önce kapağı çekici geldi. Sayfaları karıştırırken kendimi ciddi ciddi kitabı okurken buldum. Yazan her şey yaşanmışlıkla yazılmış ve hayat dönüştüren tipte. Cevaplar kitabı gibi. Defalarca okunabilecek seyrek kitaplardan.

09.01.2015

Çok çarpıcı

Kitaplar ilgili yorumları, forumlardaki tavsiyeleri ve önerileri okuduktan sonra yakınımdaki D&R şubesine sipariş ettim, kısa sürede geldi. Nasıl okuyup bitirdiğimi hatırlamıyorum. Kendi alanında nadir kitaplardan. Devam kitabını bekliyorum.

01.01.2015