Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Araf

Araf

Araf

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:

Sofi Oksanen

Çevirmen:

Ali Arda

Yayınevi :

Pegasus

20,14 TL
26,50 TL -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786055360283


Aliiede Truu, bahçesinde yaralı bir kız bulur. Kızla ilgili şüpheleri olsa da bunları görmezden gelir ve onu evine alır. Zara kendisini seks köleliğine zorlayan kişilerden kaçan genç bir kızdır, ama yanında taşıdığı gizemli bir fotoğraf onun Aliiede'nin evine tesadüfen sığınmadığını göstermektedir. İkisi de hayatta kalmak için büyük savaşlar vermiş olan bu kadınlar, kendilerini şüphe ve itiraflardan örülü karmaşık bir denklemin içinde bulurlar. Onları birleştirense, kıskançlık, şehvet ve acı dolu bir aile dramıdır.

Sofi Oksanen'in bütün dünyada büyük bir başarı elde eden, ödüllü romanı Araf, utanç dolu hayatları ve onları birbirine bağlayan karanlık ve gizemli bir geçmişleri olan iki kadının merak uyandıran, nefes kesen dramatik öyküsü…

"Nobel ödülü için bir öneri... Oksanen muhteşem bir yazar. Araf, dili, tekniği, olay örgüsü ve mesajıyla heyecan uyandırıcı.Oksanen birkaç yıl içinde Nobel ödülünü kazanacaktır."
Maria Schottenius

"Benden Araf'ın bana ait kopyasını size ödünç vermemi istemeyin. Ondan ayrılamam. İki kere okudum. İlkinde kendimi o kadar kaptırmıştım ki kızım bana şarkı söylerken bile elimden bırakamadım. İkinci kez okumaya karar verdim. Okurları Stieg Larsson'un kitapları gibi ele geçirecektir."
Megan De Vorsey

"Tam bir başyapıt. Olağanüstü bir şey. Umarım dünyada okuma yazma bilen herkes Araf'ı okur."
Nancy Huston

"Karar: Tolstoy ve Pasternak gibi klasik Rus yazarlarını sevenlere ve modern bir şehvet ve ihanet öyküsünden keyif alacak herkese hararetle tavsiye edilir."
Library Journal Review

"Eğer bu yıl başka bir kitap okumayacaksanız, Araf'ı okuyun."
Elle
Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Yorumlar 10

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Çok güzel

Simdiye kadar okuduğum en güzel romanlardan biri, kesinlikle tavsiye ediyorum

22.01.2012

4,5=5

Marjinal bir kitap. Çok açıkça Marjinal. Pegasus Yayınlarından çıkmasına şaşmamak gerek, özenle seçilmiş ve Fince gibi zor bir dilden başarılı bir üslupla çevrilmiş bir kitap. Benzersiz, okumak gerek, tekdüzeliği aştığı için tepki çektiğini düşünüyorum. Çok olumlu düşünceler besliyorum bu kitapla ilgili.

10.06.2012

güzel

Bir kitapçıda rastlayıp hemen aldığım bu kitapta Estonya tarihine ucundan kıyısından bir yolculuk yapmak mümkün. Tarihi roman sevenlerin, tarihsel olaylar içinde yaşayan kahramanların maceralarına meraklıların okumaktan keyif alacağı bu kitapta, Sovyetler Birliği'nin dağılma döneminde Estonya'da yaşayan yaşlı bir kadın (Aliide) ile onun evine sığınan genç bir kızın (Zara) öyküsü anlatılıyor. Daha sonra Zara'nın Aliide'nin evine tesadüfen sığınmadığı, aslında bir bağlantılarının olduğu açığa çıkıyor. Kitap kahramanımız Aliide ve ailesi üzerinden, II. Dünya Savaşı ve öncesine, daha sonra Sovyetler'in dağılma sürecine kadar olan gelişmelere ve dağılma sürecine bir panorama gibi, bir yanda Estonyalı milliyetçiler, öte yanda Almanlar, kurtarıcı olarak görülen Batılı devletler ve Sovyetlerin işgalci komünistleri. Bu arada merak duygusu bir hayli bağlıyor kitaba. İlk 100 sayfada kitap biraz ağır aksa da, daha sonra bitirene kadar elden bırakmak istemiyor insan. Bizim II.Dünya Savaşı oldu, Sovyetler dağıldı gibi birkaç cümleyle geçiştirdiğimiz tarihi olayların kitlelerin hayatını nasıl etkilediğini, insanların yaşamlarını nasıl altüst ettiğini görerek bir kez daha şaşırmak mümkün. Ben bu kitabı okuyana kadar Estonya diye bir ülke de var, nasıl bir yer acaba diye bile düşünmemiştim. Her kitap yeni bir ufuk, bu da öyle...

09.07.2012

Diğer Sofi Oksanen Eserleri

Stalin'in İnekleri

Stalin'in İnekleri


Sofi Oksanen
İnce Kapak
25,00 TL %24 19,00 TL