Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Atlıkarınca

Atlıkarınca

Atlıkarınca

6/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Saffet Atalay
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786054503520


"Onun hareketleri öylesine zarif, öylesine kibardı ki, çalan her notadan daha da inceydi. Aynı zamanda, vücudu ile yaptığı tutkulu tanıtım, sanatsal ifade ile eşdeğerdi. Şıklık, incelik, zarafet, lirik ifade, duygulu sunum gibi bütün muhteşem özellikler, tek bir isim altında toplanmıştı: Anna Balint..."

Baçka Düzlüklerinde yer alan, salaş köyün evlerinden birinde, tavan arasında dünyaya gelen, küçük Anna Balint'in; Rusya'nın en ünlü bale sahnesi Bolşoy'a sıçrama yapacağını, ününün dünyaya yayılıp çok genç yaşta zirveye çıkacağını, Rusya'nın unutulmaz soğuk kışlarında tutkulu bir aşk yaşayacağını, büyük acılar çekeceğini, kanser illetine yakalanıp, anılarını, yattığı hastane odasında inatla ölüme meydan okuyarak, sonuna kadar yeniden yaşayabileceğini kim bilebilirdi ki?

Jelena Ba?i? Alimpi?, dünyanın ünlenmiş bütün bale sahnelerinde, narin vücudu, cin gibi aklı ve başarıları ile damgasını vurmuş olan bir balerinin, samimiyetle anlattıklarını dile getiriyor. Çiftlikte yaşayanlarla, sanatçılarla, şairlerle ve onların esinlendikleri konularla, saman yığınlarıyla dolu Baçka Düzlüklerinin salaş köyleriyle ve kasabalarıyla, onların ayva reçeli kokan sabahlarıyla ve unutulmaz Rus kışlarıyla bu hikâyeyi süslüyor…Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arunas Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 448

Dil : Türkçe

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Çok güzel

Elimden bırakamadan okudum. Tavsiye ederim.

11.05.2014

Etkileyici

Sonunu merakla okuduğum aşk ve tutku dolu bir roman...

26.11.2013

çok iyi

son zamanlarda okuduğum en iyi kitap, en kısa zamanda film haline getirilmeli...

17.07.2012