Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aytaşı

Aytaşı

(KDV Dahil) 19,00 ₺

SEPETE EKLE

Aytaşı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
19,00 ₺
25,00 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


KLÂSİK İNGİLİZ EDEBİYATININ USTA YAZARI WİLKİE COLLİNS'TEN MUHTEŞEM BİR POLİSİYE ROMAN...

Savaş ganimeti olarak İngiltere'ye getirilen paha biçilmez Hint elması 'Aytaşı', on sekizinci yaş gününde Rachel Verinder'e hediye edildiği gece ortadan kaybolur. Kuşkular kambur hizmetçi kızın, Rachel'in kuzeni Franklin Blake'in esrarengiz üç Hintli hokkabazın, hatta Rachel'in kendisi üzerinde toplanmıştır.

Scotland Yard elemanı, soğukkanlı Çavuş Cuff çağrılır ve Robinson Crusoe okumaya meraklı, çok bilmiş kâhya Beteredge'in yardımlarıyla kayıp elmasın sırrı aydınlatılır.


Wilkie Collins (1824-1889) bu romanı, farklı karakterlerin bir takım olayları kendi bakış açılarından gösteren anlatımlarını bir araya getirerek oluşturmuştur. Uyguladığı yöntem, mahkemede tanıklık edenlerin ifadelerinden alıntılar yapılarak bir bütün oluşturmaya benzetilebilir.

Collins, okurlarını romanlarının iç dünyasına çekmeye çabalar. Bu onu Victoria Döneminin diğer yazarlarından ayıran bir özelliktir. Kullandığı yöntem orjinal ve etkileyicidir; yazarın aşırı titizlıği, ayrıntılara verdiği önemi yansıtır.

Başlangıcı ve sonu Hindistan'da geçen romanın İngiltere'de geçen bölümleri bölük pörçük de olsa Kraliçe Victoria Dönemi hakkında bazı fikirler verir.

İngiliz edebiyatının ilk polisiye romanı olarak kabul edilen 'Aytaşı' da diğer eserlerin çoğu gibi (Hukuk ve Kadın, Beyazlı akadın vb.) önce gazetelerde seri halinde basıldıktan sonra gördüğü büyük ilgi üzerine kitap haline getirilmiştir.Sayfa Sayısı: 459

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilge Kültür Sanat

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

Diğer Wilkie Collins Ürünleri