server =DRWEB1

Kargo Bedava
%26
Aytaşı

Aytaşı

Puanlama Yap
Yorum ekle
Ciltsiz
25,00 TL
%26
18,49 TL
(KDV Dahil)
Adet

50 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA!

Kitap,Film,Müzik

KLÂSİK İNGİLİZ EDEBİYATININ USTA YAZARI WİLKİE COLLİNSTEN MUHTEŞEM BİR POLİSİYE ROMAN...

Savaş ganimeti olarak İngiltereye getirilen paha biçilmez Hint elması Aytaşı, on sekizinci yaş gününde Rachel Verindere hediye edildiği gece ortadan kaybolur. Kuşkular kambur hizmetçi kızın, Rachelin kuzeni Franklin Blakein esrarengiz üç Hintli hokkabazın, hatta Rachelin kendisi üzerinde toplanmıştır.

Scotland Yard elemanı, soğukkanlı Çavuş Cuff çağrılır ve Robinson Crusoe okumaya meraklı, çok bilmiş kâhya Beteredgein yardımlarıyla kayıp elmasın sırrı aydınlatılır.


Wilkie Collins (1824-1889) bu romanı, farklı karakterlerin bir takım olayları kendi bakış açılarından gösteren anlatımlarını bir araya getirerek oluşturmuştur. Uyguladığı yöntem, mahkemede tanıklık edenlerin ifadelerinden alıntılar yapılarak bir bütün oluşturmaya benzetilebilir.

Collins, okurlarını romanlarının iç dünyasına çekmeye çabalar. Bu onu Victoria Döneminin diğer yazarlarından ayıran bir özelliktir. Kullandığı yöntem orjinal ve etkileyicidir; yazarın aşırı titizlıği, ayrıntılara verdiği önemi yansıtır.

Başlangıcı ve sonu Hindistanda geçen romanın İngilterede geçen bölümleri bölük pörçük de olsa Kraliçe Victoria Dönemi hakkında bazı fikirler verir.

İngiliz edebiyatının ilk polisiye romanı olarak kabul edilen Aytaşı da diğer eserlerin çoğu gibi (Hukuk ve Kadın, Beyazlı akadın vb.) önce gazetelerde seri halinde basıldıktan sonra gördüğü büyük ilgi üzerine kitap haline getirilmiştir.Sayfa Sayısı: 459

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilge Kültür Sanat