Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Baba ve Piç

Baba ve Piç

Baba ve Piç

7/10 - 23 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:

Elif Şafak

Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786051114682


Elif Şafak’ın Baba ve Piç adlı kitabını okudunuz mu? Okuyun. Üzerine çok yazıldığı için çok kısadan söyleyeceğim: Farklı katmanları, farklı okumaları, farklı çağrışımları keşfetmek için okuyun. Türkçenin sonsuz zenginliğini, Elif Şafak’ın dil oyunlarını, dille oynamasını, dili uçurmasını, cinsiyetçiliğe meydan okuyan dil “hınzırlıklarını” keşfedip, tadını çıkarmak için okuyun.

Unutmak, anımsamak, anılar, suskunluklar, sırlar ve gerçekler, isyanlar ve boyun eğmeler, kaçışlar ve arayışlar üzerine, bizi bize anlatan enfes bir roman olduğu için okuyun. Zeynep Oral, Cumhuriyet Canlı ve eğlenceli. Bu muhteşem roman beni alıp uzaklara götürdü. Geri döndüğümde ise beni başka bir gerçeklik bekliyordu. Alan Cheuse, Chicago Tribune Cesur ve güzel…

Kitapta pek çok karakter olmasına rağmen, bu karakterler arasında en etkileyici olanı Kazancı ailesinin kadın reislerinden biri değil, belki de İstanbul’un kendisi. John Freeman, Star Tribune Şafak güçlü kadın karakterler yaratma konusunda çok hünerli, ayrıca İstanbul’a ilişkin canlı tasvirler pek çok kişiyi şehre çekecek türden. Şafak’ın karakterleri kitabı bitirdikten sonra bile insanın zihnini terk etmiyor.
- Patricia Corrigan, St. Louis Post-Dispatch


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 333

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Sayfa Sayısı : 416

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 15

TÜM YORUMLARI GÖSTER
İyi Düşün!

Bu kitabı okuduktan sonra iki şey düşünüyorsun: ilki bu kitap neredeydi, neden daha önce bulmadım, okumadım? İkincisi ise hissedilen pişmanlık... Çünkü bu eseri okuyan insan başka romandan kolay kolay tat alamıyor. Şahsen bende bu oldu.

13.11.2016

İnsanı Derinden Sarsan

Elif Şafak'ın bütün kitaplarını okuyan biri olarak bu kitap beni en derinden sarsan kitabı olmuştu. Hala anımsadıkça derin etkisini sezinleyebiliyorum. Oldukça etkili ve üzerinde düşünülmesi gereken bir kitap. Mutlaka alınıp okunmalı.

21.10.2016

En sevdiklerimden..

İşlenmesi zor bir konuyu, karakterlerin düşünce tarzlarına göre anlatıyor. Karakterleri anladığımız an, kitaba da dalıyoruz. Elif Şafak olay değil, karakter yazarıdır bana göre.
Farklı Elif Şafak romanları için Aşk, Ustam ve Ben, Siyah Süt, Baba ve Piç tavsiyemdir.

19.04.2015