Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bana Dokunma

Bana Dokunma

(KDV Dahil) 9,90 ₺

SEPETE EKLE

Bana Dokunma

Dokunuşum Ölümcül. Dokunuşum Güç

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Tahereh Mafi
Yayınevi : DEX
9,90 ₺
22,00 ₺ -%55
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Juliette tam 264 gündür kimseye dokunmadı.

En son birine dokunması bir kazaydı. Ama Yeniden Kuruluş onu cinayetten içeri tıktı. Juliette'in dokunuşunun neden bu kadar ölümcül olduğunu kimse bilmiyor. Kimseye bir zarar vermediği sürece bu durum kimsenin de umurunda değil çünkü dünya zaten perişan durumda. Her gün yeni bir hastalık ortaya çıkıyor, gıda sıkıntısı had safhada, gökyüzünde tek bir kuş kalmadı ve bulutlar garip bir renkte.

Yeniden Kuruluş, yeni düzenin tek çare olduğunu iddia ettiği için Juliette'i bir hücreye kapattı. Hayatta kalan bir avuç insan ise savaş naraları atıyor. İşte bu yüzden Yeniden Kuruluş fikir değiştirmek üzere. Juliette onlar için mükemmel bir silah olabilir. Juliette, yeni düzenin tek silahı olabilir.

Juliette karar asamasında. Ya bir silah olacak. Ya da bir asi.

Tahereh Mafi, Bana Dokunma'da yürek burkan bir romantizmle distopya türünü bir araya getiriyor. Juliette'in iç dünyasını yenilikçi bir üslupla metnine yansıtan yazar, okurları Juliette'in zihninin içine davet ediyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 332

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 332

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: DEX

Yorumlar 1

Başlıkta da dediğim gibi bir çok yönden eksikti. Ancak çok sürükleyici, okunması kolay, akıcı ve etkileyici bir kitap. Bir dünya düşünün; tıpkı Açlık Oyunları'ndaki gibi bir düzeni olan... tüm kaynaklar birilerinin tekelinde ve tüm siviller köleleştirilmiş, boğaz tokluğuna çalıştırılıyor ve o birileri isterse hiç acımadan öldürülüyorlar. Bazı insanları düşünün; X-men'deki gibi mutant adı geçmese de tıpkı onlar gibi özellikleri olan ve tüm bunların arasında yaşanması zor tutkulu bir aşk hikayesi... Haliyle oldukça akıcı ve insanı içine çeken bir kitap. Lakin Aylık Oyunları ve X-men ile olan benzerlikler yüzünden sanki ikisinin karışımını okuyormuşsunuz hissinden kurtulamadığım için rahatsız oldum. Yine de pişman değilim. Distopya sevenler için çerez tadında bir atıştırmalık...

02.10.2013

Diğer Tahereh Mafi Ürünleri

Beni Bırakma

Beni Bırakma


Tahereh Mafi 22,00 TL 9,90 TL
İnce Kapak
Beni Yakma

Beni Yakma


Tahereh Mafi 25,00 TL 17,50 TL
İnce Kapak