Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bana Dokunma

Bana Dokunma

Bana Dokunma

Dokunuşum Ölümcül. Dokunuşum Güç

Yazar:

Tahereh Mafi

Yayınevi :

DEX

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786050906905


Juliette tam 264 gündür kimseye dokunmadı.

En son birine dokunması bir kazaydı. Ama Yeniden Kuruluş onu cinayetten içeri tıktı. Juliette'in dokunuşunun neden bu kadar ölümcül olduğunu kimse bilmiyor. Kimseye bir zarar vermediği sürece bu durum kimsenin de umurunda değil çünkü dünya zaten perişan durumda. Her gün yeni bir hastalık ortaya çıkıyor, gıda sıkıntısı had safhada, gökyüzünde tek bir kuş kalmadı ve bulutlar garip bir renkte.

Yeniden Kuruluş, yeni düzenin tek çare olduğunu iddia ettiği için Juliette'i bir hücreye kapattı. Hayatta kalan bir avuç insan ise savaş naraları atıyor. İşte bu yüzden Yeniden Kuruluş fikir değiştirmek üzere. Juliette onlar için mükemmel bir silah olabilir. Juliette, yeni düzenin tek silahı olabilir.

Juliette karar asamasında. Ya bir silah olacak. Ya da bir asi.

Tahereh Mafi, Bana Dokunma'da yürek burkan bir romantizmle distopya türünü bir araya getiriyor. Juliette'in iç dünyasını yenilikçi bir üslupla metnine yansıtan yazar, okurları Juliette'in zihninin içine davet ediyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 332

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 270

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: DEX

Sayfa Sayısı : 332

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Kesinlikle muhteşem bir kitap

İlk okumaya başladığımda kitap hakkında beklentilerim baya düşüktü ancak gayet başarılı ve muhteşem bir kitap. Kesinlikle aşırı sürükleyici ve merak uyandırıcı. Alıp okuyun, harika bir seri. Umarım ara kitapların da çevirisi yapılır.

25.04.2015

Çok eksiklikleri vardı yine de sevdim

Başlıkta da dediğim gibi bir çok yönden eksikti. Ancak çok sürükleyici, okunması kolay, akıcı ve etkileyici bir kitap. Bir dünya düşünün; tıpkı Açlık Oyunları'ndaki gibi bir düzeni olan... tüm kaynaklar birilerinin tekelinde ve tüm siviller köleleştirilmiş, boğaz tokluğuna çalıştırılıyor ve o birileri isterse hiç acımadan öldürülüyorlar. Bazı insanları düşünün; X-men'deki gibi mutant adı geçmese de tıpkı onlar gibi özellikleri olan ve tüm bunların arasında yaşanması zor tutkulu bir aşk hikayesi... Haliyle oldukça akıcı ve insanı içine çeken bir kitap. Lakin Aylık Oyunları ve X-men ile olan benzerlikler yüzünden sanki ikisinin karışımını okuyormuşsunuz hissinden kurtulamadığım için rahatsız oldum. Yine de pişman değilim. Distopya sevenler için çerez tadında bir atıştırmalık...

02.10.2013