Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Eksiksiz, Tam Metin

8/10 - 19 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Koridor Yayıncılık - Tarihi Roman Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789944983990


Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçeye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuştu. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretti. Türk askerleri ülkelerindeki “yaşamı yenilemek” için mutlaka bu kitabı okumalıydılar. O vakitler, kitap o kadar çok ilgi gördü ki, Kuran-ı Kerim’den sonra en çok okunan kitap haline geldi.

Bu kitap tüm yoksulluğa, imkansızlıklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan işadamlarına kadar, her meslekten insanın omuz omuza bir dayanışma sergileyerek, Finlandiya’yı, ülkelerini geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl büyük bir mücadele verdiklerini, tüm insanlığa örnek olacak biçimde gözler önüne sermektedir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 229

Baskı Yılı: 2009


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Koridor Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 229

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 7

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Naturalistbaykuş

Mutlaka ama mutlaka okunması hatta eş, dost kim varsa okutulması gereken çok güzel bir kitap.

11.02.2017

Hepimizin okuması gerek

Okuduğum en etkileyici tarih kitabıdır. Eğitimin bir ülkeyi nasıl değiştirdiğinin canlı kanıtıdır. Keşke okullarda okutulsa.

24.11.2014

Eksiksiz tam metin

Kitabın ilk 50 sayfası yazarın hayatını anlatıyor. Diğer baskılara göre 100 sayfa fazlanın 50 sayfasının yazarın hayatı olduğunu göz önünde bulundurabilirsiniz.

15.10.2014