Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beyoğlu Rapsodisi

Beyoğlu Rapsodisi

Beyoğlu Rapsodisi

7/10 - 27 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:

Ahmet Ümit

Yayınevi :

Everest Yayınları - Roman Dizisi

14,74 TL
22,00 TL -%33
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789752897380


Üç arkadaşın öyküsü bu. Beyoğlu'nda büyümüş, Beyoğlu'nda yaşayan üç ayrı kişilik, üç ayrı kimlik, üç ayrı insan. Ölümsüzlük merakıyla başlayan ölümler. Her cinayetin ardında gizemli bir neden... Ve soruşturma boyunca adım adım, bina bina, sokak sokak Beyoğlu. O çoksesli, çokrenkli, çokdilli, çokkültürlü Beyoğlu. Günümüzün Babil Kulesi... İnsanın bencilliğini, acımasızlığını, öfkesini, çaresizliğini en iyi anlatan mekân... Soluk soluğa bir gerilim, benzersiz bir final...Çok kollu, çok dallı büyük bir ırmağa benzeyen bu muhteşem cadde, papazı, fahişesi, cami hocası, pezevengi, hahamı, Alevi dedesi, bankacısı, işportacısı, öğrencisi, öğretmeni, tinercisi, dönercisi, dekoratörü, evsizi, midye satıcısı, esrar satıcısı, kanun kaçağı, Anadolu kaçağı, Avrupa kaçağı, Amerika kaçağı, Afrika kaçağı, yani yaşam kaçağı, beyazı, karası, sarısı, kızılı yani insan görünümünde olan kim varsa, hepsini, herkesi sorgusuz sualsiz kucaklamıştı.Kiliseleri, camileri, sinagogları, hanları, hamamları, bankaları, giyim mağazaları, kitabevleri, meyhaneleri, birahaneleri, şaraphaneleri, kafeleri, kültürevleri, randevuevleri, sinemaları, tiyatroları, galerileri, vakitleri çoktan dolduğu halde ömür sürmeye çalışan bilmem kaç yüzyıllık inatçı binaları, dar sokakları, kör çıkmazlarıyla Grande Rue de Pera, Cadde-i Kebir, İstiklal Caddesi ya da Beyoğlu nasıl adlandırılırsa adlandırılsın burası her gün, her an değişen yeryüzünün en büyük tiyatro sahnesi gibiydi."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 551

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar 29

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Büyüleyici

Polisiye seviyorsanız, kendinizi beyoğlu'nda hissedeceğiniz, konuya yabancı değilde sanki karakterlerden biriymişsiniz hissi yaratan bağımlılık yapan harika bir roman, elinizden bırakmak istemeyeceksiniz, olayların tek tek çözülüşüne tanık olacaksınız. Ahmet Ümit'in en beğendiğim romanlarından biri, mutlaka okunmalı.

01.03.2012

Sevmeyenlere bile sevdirecek

Bir polisiye roman daha güzel olamazdı kitap okumayı sevmeyenlere bile sevdirebilecek bir kitap

19.11.2013

Beyoğlu Rapsodisi

BEYOĞLU RAPSODİSİ
Okul yılları beraber geçmiş ve yetişkinliklerinde de birbirlerinden kopmayan üç arkadaş..Maceracı , uçarı ve karizmatik Kenan, hiçbir zaman mantığının dışına çıkmayan ismi gibi akıllı ve mantıklı Selim, maddi olarak hep iki arkadaşı tarafından korunup kollanan vefalı ve uçarı Nihat.. Gençlik yıllarını geride bırakan bu üç arkadaş; Çılgın Kenan’ın, ölümsüzlüğü saplantı haline getirmesi ile kendilerini gizemli tarikatlar, uyuşturucu mafyaları ve tuhaf cinayetler zincirinin içinde buluyorlar . Selim’in dilinden ve perspektifinden anlatılan romanın arka fonunda Beyoğlu’nun sokakları, insanları, binaları , yemekleri ve restaurantları ile hem günümüzü hem de tarihten kopup gelen ufak ayrıntıları yaşıyoruz.. Beyoğlu’nun Pera olduğu zamanlar, mübadele yılları ve bir zamanlar her dinden, her kültürden , her dilden insanın bulunduğu güzel ve nostaljik bir dünya.. İtiraf etmeliyim ki tatlı dili ve anlatımı ile beraber ilk başlarda okuyucuya sıradan bir hikaye okuyormuş hissi veriyor roman.. Ancak Yazar’ın araya serpiştirdiği ufak gizemler ve merak uyandıran ayrıntılarla ilginizi korumayı başarıyor. Tamam, güzel de ne olacak dediğiniz anda şok edici bir son sizi bekliyor ve zihninizde asılıp kalıyor. Sırf aklınızdan çıkmayacak bir son için okunabilecek keyifli bir Roman Beyoğlu Rapsodisi. Hani bazen insan zihnini yormadan, hafif ve ama keyifli bir şeyler okumak ister ya.. İşte bu roman tam da o zamanlar için..

17.12.2013

Diğer Ahmet Ümit Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Bab-ı Esrar

Bab-ı Esrar


Ahmet Ümit
İnce Kapak
22,00 TL %33 14,74 TL