Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

(KDV Dahil) 13,00 TL

SEPETE EKLE

Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

7/10 - 94 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ahmet Ümit
13,00 TL
20,00 TL -%35
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786051416830


Yılbaşı gecesi işlenen bir cinayet... Tarlabaşı'nın arka sokaklarında bulunan bir erkek cesedi. Öldürülmüş erkeklerin en yakışıklısı, belki de en kötüsü. Karanlık sırların ortaya çıkardığı utanç verici bir gerçek. Gururlarının kurbanı olmuş erkekler, onların hayatlarını yaşamak zorunda olan kadınlar. Bu cinayetler yatağında, bu kötülükler bahçesinde, bu insan eti satılan can pazarında masumiyetini korumaya çalışan bir adam. Bir zamanlar İstanbul'un en gözde yeri olan Beyoğlu'nun hazin hikâyesi.

Karanlık... Soğuk havayla iyice ağırlaşan bir karanlık. Uzaklardan şarkılar geliyor kulağına, neşeli kadın çığlıkları, ayarını yitirmiş sarhoş naraları, biri küfrediyor belki ana avrat, belki ağlıyor biri hıçkıra hıçkıra, belki biri sessizce ölüyor bu gürültünün, bu hengâmenin ortasında. Umurunda değil. Hepsinden sıyrılmış, sadece öfke...

Nereye gittiğini bilmeden yürüyor, nefret tarafından kuşatılmış olarak. Kıskançlık denen o canavar, çelikten pençesine almış yüreğini, habire sıkıyor. "Kadınlar," diyor bir ses zihninin derinliklerinden... "Kadınlar, onlarla oynayamazsın... Oynadığını zannedersin ama bir de bakmışsın, asıl oyuncak sen olmuşsun." Hayatına giren kadınların yüzleri beliriyor sokağın zemininde. Birer birer düşüyor görüntüleri ayaklarının dibine. Hepsinin boynu bükük, hepsinin gözlerinde keder. Hepsi üzgün... Aldırmıyor, bir su birikintisiymiş gibi basıp geçiyor üzerlerinden ama yeniden düşüyor görüntüler zemine. "Kadınlar," diyor o ses yine, "Kadınlardan asla kurtulamazsın, hayaletleri hayatın boyunca seni takip eder."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 418

Baskı Yılı: 2015


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 640

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar 73

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Muhteşem

Kitap muhteşem. Tek kelimeyle klasik bir Ahmet Ümit romanı...

10.01.2014

Tavsiyemdir.

Klasik Ahmet Ümit kitabı olduğu daha ilk başlarda hissettiriyor kendini. Ama ben zaten bunu seviyorum. Bir de katili tahmin etmeseydim daha heyacanlı olacaktı.

16.01.2014

Açık ara iyiler arasında

Kitap açık ara iyi kitaplar arasına girmeyi başarıyor. Ben romanı okuduğum süre zarfında kendimi hep olayların içindeymiş gibi hissettim. Heyecanlandım, üzüldüm, korktum, merak içerisinde sorulara cevap bulmaya çalıştım. Karşılaştığım en büyük sorun ise Ahmet Ümit'in her kitabında yer verdiği Müzeyyen Senar'lı Zeki Müren'li bölümler oluyor. Bana çok zorlama, çok aşırı abartı geldiğini söylemeden edemeyeceğim bu kısımların. Bir de kimi arkadaşların da söylediği gibi; Gezi Parkı olması iyi olmuş ancak şu ağaçların isim çağırması olayı saçmalama boyutuna sürüklemiş maalesef. O kadarcık kusur her kitapta olur diyorum ve okunabilir bir kitap olduğunu belirtiyorum.

21.02.2014

Diğer Ahmet Ümit Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Elveda Güzel Vatanım

Elveda Güzel Vatanım


Ahmet Ümit
İnce Kapak
20,00 TL 14,00 TL
Bir Ses Böler Geceyi

Bir Ses Böler Geceyi


Ahmet Ümit
İnce Kapak
12,00 TL 7,80 TL
Masal Masal İçinde

Masal Masal İçinde


Ahmet Ümit
Ciltli
15,00 TL 10,50 TL
Beyoğlu Rapsodisi

Beyoğlu Rapsodisi


Ahmet Ümit
İnce Kapak
20,00 TL 13,00 TL
Bab-ı Esrar

Bab-ı Esrar


Ahmet Ümit
İnce Kapak
22,00 TL 14,30 TL