Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

(KDV Dahil) 14,00 ₺

SEPETE EKLE

Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

7/10 - 91 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ahmet Ümit
14,00 ₺
20,00 ₺ -%30
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Yılbaşı gecesi işlenen bir cinayet... Tarlabaşı'nın arka sokaklarında bulunan bir erkek cesedi. Öldürülmüş erkeklerin en yakışıklısı, belki de en kötüsü. Karanlık sırların ortaya çıkardığı utanç verici bir gerçek. Gururlarının kurbanı olmuş erkekler, onların hayatlarını yaşamak zorunda olan kadınlar. Bu cinayetler yatağında, bu kötülükler bahçesinde, bu insan eti satılan can pazarında masumiyetini korumaya çalışan bir adam. Bir zamanlar İstanbul'un en gözde yeri olan Beyoğlu'nun hazin hikâyesi.

Karanlık... Soğuk havayla iyice ağırlaşan bir karanlık. Uzaklardan şarkılar geliyor kulağına, neşeli kadın çığlıkları, ayarını yitirmiş sarhoş naraları, biri küfrediyor belki ana avrat, belki ağlıyor biri hıçkıra hıçkıra, belki biri sessizce ölüyor bu gürültünün, bu hengâmenin ortasında. Umurunda değil. Hepsinden sıyrılmış, sadece öfke...

Nereye gittiğini bilmeden yürüyor, nefret tarafından kuşatılmış olarak. Kıskançlık denen o canavar, çelikten pençesine almış yüreğini, habire sıkıyor. "Kadınlar," diyor bir ses zihninin derinliklerinden... "Kadınlar, onlarla oynayamazsın... Oynadığını zannedersin ama bir de bakmışsın, asıl oyuncak sen olmuşsun." Hayatına giren kadınların yüzleri beliriyor sokağın zemininde. Birer birer düşüyor görüntüleri ayaklarının dibine. Hepsinin boynu bükük, hepsinin gözlerinde keder. Hepsi üzgün... Aldırmıyor, bir su birikintisiymiş gibi basıp geçiyor üzerlerinden ama yeniden düşüyor görüntüler zemine. "Kadınlar," diyor o ses yine, "Kadınlardan asla kurtulamazsın, hayaletleri hayatın boyunca seni takip eder."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 418

Baskı Yılı: 2015


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 418

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar 73

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Daha önce Ahmet Ümit okumadığım için pişman oldum. Akıcı ve aynı zamanda sosyal içeriği de olan bir kitap mutlaka okunmalı.

02.12.2013

Bütün kitaplarını okumuş birisi olarak Patasana'dan sonra bence en güzel kitabıydı. Sıcacık çok güzel bir romandı. Başarılarının devamını dilerim Ahmet ÜMİT.

23.01.2014

İstanbul Hatırası ve Beyoğlu Rapsodisi yazan bir kişiden beklenilmeyecek bir kitaptı açıkçası. Diğerleri o kadar güzel ve heyecanlıyken Beyoğlu'nun En Güzel Abisi o kadar basit ve sıradandı. Kurgusu/konusu zorla yapılmış, "kitap yazmam gerek" diyerek oturup zorla yazılmış gibiydi. Diğer kitaplarında yükseltilen çıta bu kitabıyla oldukça fazla düşüş yaşadı. İstanbul'a özellikle Tarlabaşı hayatına biraz merakınız varsa genel kültür olsun diye okunulası yine de.

11.08.2014