Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Deli

Deli

Deli

Yayınevi :

GüzelDünya

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786056335419


Kimin akıllı, kimin deli olduğu belli olmayan bir dünyada, kızın gün boyu farklı yaptığı hiçbir şey yoktu. Yat, kalk, eve dön, iç, uyu. Rengi kaçmış bluzlar gibiydi hayatı. Ne bir keyif, ne bir neşe, ne bir değişim.

"Kalabalığın arasından hayalet gibi süzüldü. O kadar çok içmişti ki, ayaklarını sürüyordu. Tam barın kapısından içeri girecekti ki birden geri döndü. Kalabalıktan uzaklaşıp başını gökyüzüne kaldırdı. Dişlerini sıkıp öfkeyle fısıldayarak şöyle dedi: 'Tanrım, biliyorsun biraz önce çantamı kaybettim. Nerede olduğunu hatırlamıyorum bile. Şimdi senden isteğim üzerimdeki montumu da kaybetmek. Evet! Bu soğuk geceyi montsuz ve çantasız geçirmek istiyorum!' Bara doğru birkaç adım atmışken tekrar geri dönüp tısladı: 'Ha bir de, son bir isteğim var. Gördüğün gibi yalnız olduğum için sen yanımda dur, ben içeceğim!' Sesindeki öfke, Tanrı'ya kafa tutuşu ve kendisinden nefreti Tanrı'nın sevgisinde eriyordu. Oysa kız hiçbir şeyin farkında değildi."

Adam kızın öfkesini görüyordu. Kendisiyle nasıl baş edemediğini, yaşamın içinde rotasız gezinişini, çaresizliğini...

"Tanrı'sının cehennemi olanın, ateş elinden düşmez. Elindeki ateşe bakıp yaşam hakkında bir hükme mi varıyorsun? Yaşam, sen hangi ruh halindeysen o duruma uygun maskesiyle çıkar karşına."

Bu kitap, sınırlarını aşmak, mutlulukla randevuya çıkmak ve kendi cennetinin mimarı olmak isteyenler için okunmaya değer...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: GüzelDünya

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 3

Harika

Deli'yi okuyun, hayatınıza uygulayın mutlu olacaksınız (:

26.07.2016

güzel

Okunabilecek ve içerisinden kendiniz için çıkarabileceğiniz çok güzel örnekler var. Tavsiye ederim.

11.06.2013

Kesinlikle tavsiye ederim

Deli sıradışı bir bilge... Kitap okuyanın hayatını kesinlikle değiştiriyor diyebilirim... Benimki en azından öyle oldu... Çok yararlandım.. Ayrıca yazarın kalemi de çok leziz, kitap yağ gibi akıyor... Birkaç saatte okuyabilirsiniz.

21.04.2013