Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Derin Dünya Devletinin Adamları

Derin Dünya Devletinin Adamları

Derin Dünya Devletinin Adamları

Yayınevi :

Kırmızı Kedi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9789944756211


Derin Dünya Devletinin Adamları, ABD'nin 21. yüzyıl politikalarını belirleyen 33 önemli ajanını tanıtmak için yazıldı. Tanıtmaktan kasıt elbette ki bu isimlerin hayatlarını anlatmak değil. Amaç, ABD'nin en önemli isimlerinin bu noktaya geliş hikâyelerini ve yaptıkları icraatları gözler önüne sermek. Kitaba konu olan isimlerin ortak yanı ise hepsinin yolunun Türkiye'den ve Ortadoğu'dan mutlaka geçmesi. Bir kısmı Türkiye'deki ABD Büyükelçilikleri'nde ve CIA'nın Türkiye Masası'nda resmi ya da gayrıresmi olarak görev yaptı. Paul Henze, Graham Fuller, Marc Grossman, Eric Edelman, Madeleine Albright ve John Kare Aho bunlardan sadece birkaçıdır.

Bir kısmı hayatını ABD'nin bu coğrafyadaki hâkimiyeti için fikir üretmeye adadı. İsmini hemen hemen herkesin bildiği Bernard Lewis ve Samuel Huntington gibi.

Derin Dünya Devletinin Adamları'nın tamamına yakını hâlâ görevlerine devam ediyor. Bu isimleri bizler de çok iyi tanıyoruz. 12 Eylül'den Büyük Ortadoğu Projesi'ne kadar yakın tarihimizde yaşadığımız her büyük acı ve yıkımda bu isimlerin payı vardır. Türkiye'nin yakın tarihi, bu isimler ve bu isimlere karşı mücadele edenler tarafından yazılmıştır. Dolayısıyla okuyacağınız bu kitap, nereden gelip nereye gittiğimize dair önemli bir kaynaktır.Sayfa Sayısı: 250

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 250

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!