Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Donanma Mecmuası Çanakkale

Donanma Mecmuası Çanakkale

Donanma Mecmuası Çanakkale

5-18 Mart Zaferi ve Bir Destanın Hatıra Panoraması

Yayınevi :

Hiperlink

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9789944157223


Çanakkale Deniz Savaşı`nda, Boğaz harbinde, Mehmetçiğin Çanakkale Boğazındaki vaziyeti, gemi ve cephane durumu, özellikle ellerindeki gemi ve silahların mahiyeti, Boğazda olan bitenler, şehit yolu ve zafer yolunda Mehmetçiğin cesaret, fedakârlık, vatan ve millet sevgisi ve kahramanlıkları ve bu kahramanlıkların hikâyeleri...

Bunun karşısında Müttefik düşmanın gemi ve cephane durumu ve bu büyük modern düşman gemilerinin, ân be ân kahraman Mehmetçik tarafından Boğazda nasıl batırıldığı, verileri ve ayrıntılarıyla o zamanın doğrudan kaynağından verilmektedir. Bu Donanma Mecmuası fevkalade özel sayısını yayınlamanın Çanakkale Deniz Savaşları ve özellikle Boğaz Harbi açısından faydalı olacağı, alana katkı sağlayacağı, Çanakkale Boğazı`ndaki ve tabyalardaki durumun daha iyi anlaşılmasını sağlayacağı düşüncesindeyiz.

Bu düşüncelerle, mecmuanın ilk defa yayınlanmasından mutluluk duyduğumuzu ifade ederek, bu çalışmayı, çıkabilecek eksiklikleri ve kusurlarından dolayı hoşgörü beklentisi ile, Sami Paşazade Sezai`nin: Çanakkale müdafaası, üç mucizeler muharebesidir. Hali kurtardı, maziye hamâset ve azâmetini iade etti; vatanımızı bir vatan-ı ebedî yaptı sözünü hatırlatarak, bu savaşlarda canını feda eden ve şehit olan, her zaman rahmet ve minnetle andığımız şehitlerimizin ve gazilerimizin torunlarına, günümüze, bir mesuliyetin yerine getirildiği bilinci ve mutluluğuyla takdim ederiz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 187

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 85

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hiperlink

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 187

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!