Donanma Mecmuası Çanakkale

Puanlama Yap
Yorum ekle
Ciltsiz
25,00 TL
%25
18,75 TL
(KDV Dahil)
e-Kitap
21,25 TL
%15
18,00 TL
(KDV Dahil)
Bu kitabı okuyabileceğiniz cihazlar
PC PC
IOS IOS
ANDROID ANDROID
E-INK E-INK
Adet

50 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA!

Kitap,Film,Müzik

Çanakkale Deniz Savaşı`nda, Boğaz harbinde, Mehmetçiğin Çanakkale Boğazındaki vaziyeti, gemi ve cephane durumu, özellikle ellerindeki gemi ve silahların mahiyeti, Boğazda olan bitenler, şehit yolu ve zafer yolunda Mehmetçiğin cesaret, fedakârlık, vatan ve millet sevgisi ve kahramanlıkları ve bu kahramanlıkların hikâyeleri...

Bunun karşısında Müttefik düşmanın gemi ve cephane durumu ve bu büyük modern düşman gemilerinin, ân be ân kahraman Mehmetçik tarafından Boğazda nasıl batırıldığı, verileri ve ayrıntılarıyla o zamanın doğrudan kaynağından verilmektedir. Bu Donanma Mecmuası fevkalade özel sayısını yayınlamanın Çanakkale Deniz Savaşları ve özellikle Boğaz Harbi açısından faydalı olacağı, alana katkı sağlayacağı, Çanakkale Boğazı`ndaki ve tabyalardaki durumun daha iyi anlaşılmasını sağlayacağı düşüncesindeyiz.

Bu düşüncelerle, mecmuanın ilk defa yayınlanmasından mutluluk duyduğumuzu ifade ederek, bu çalışmayı, çıkabilecek eksiklikleri ve kusurlarından dolayı hoşgörü beklentisi ile, Sami Paşazade Sezai`nin: Çanakkale müdafaası, üç mucizeler muharebesidir. Hali kurtardı, maziye hamâset ve azâmetini iade etti; vatanımızı bir vatan-ı ebedî yaptı sözünü hatırlatarak, bu savaşlarda canını feda eden ve şehit olan, her zaman rahmet ve minnetle andığımız şehitlerimizin ve gazilerimizin torunlarına, günümüze, bir mesuliyetin yerine getirildiği bilinci ve mutluluğuyla takdim ederiz.


Ciltsiz (Karton Kapak):

Sayfa Sayısı: 187

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap :

Format:

Sayfa Sayısı: 85

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hiperlink