Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni

Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni

Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni

Gerçeklerin Anlatıldığı Bir Tarih Kitabı

9/10 - 14 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Timaş Yayınları - Tarih Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786050808520


Kanuni Sultan Süleyman, sınırları üç kıtaya yayılmış Osmanlı İmparatorluğu'nu sadrazamı, Sokullu Mehmet Paşa; kapudan-ı deryası, Barbaros; mimarı, Mimar Sinan; şeyhülislamı, Ebussuud Efendi; şairi, Bâki olan muhteşem kadrosuyla, yıllarca adaletle yönetti. Kimdi bu cihan sultanı? Nerede, nasıl ve kimler tarafından yetiştirilmişti? Bu yetişme sürecinde nerelerde kalmış ve hangi vazifeleri yerine getirmişti? Buralarda hayatının ilerleyen safhalarını etkileyen ne gibi gelişmeler olmuştu? Saltanat yıllarında hangi seferlere çıkmış, siyasi olarak nasıl bir mücadele sergilemişti?

Televizyon ve gezi programlarıyla 7'den 70'e herkese tarihi sevdiren Talha Uğurluel, şimdi de Kanuni Sultan Süleyman'ı fethettiği beldeleri, bıraktığı eserleri, yaptırdığı kaleleri çektiği fotoğraflar eşliğinde anlatıyor.
Uğurluel, Kanuni'nin çevresindeki insanları, ailesini ve o günün dünyasını yakından tanıtarak tarih anlatımına taze bir soluk getiriyor. "Şehzadelik ve saltanat yıllarında Avrupa'da ve Asya'da neler oluyordu? Kimler, hangi devletleri yönetiyordu? Bu devletlerin gücü, amacı, planları neydi?" sorularının da cevabını veriyor. Bu mukayeseli inceleme, Kanuni ve kadrosunun hangi durumlarda neye göre nasıl bir tavır sergilediğini, nereye hangi amaçla sefer yapıldığını, alınan kararların gerekçelerini tüm açıklığıyla anlamanızı sağlıyor.

Talha Uğurluel, Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni kitabıyla sizleri Kanuni'nin doğduğu Trabzon'dan şehzadelik yaptığı Manisa'ya, padişah olarak geldiği İstanbul'dan fetihlere çıktığı Avrupa'ya götürecek; Hürrem Sultan'dan Pargalı İbrahim'e, Mihrimah Sultan'dan Rüstem Paşa'ya kadar birçok tarihî şahsiyetin bilinmeyen yönlerini anlatacak...Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 240

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

GERÇEK TARİHİ ANLATAN BİR KİTAP

Günümüzde bize öğretilmeye çalışılan yalan tarihin aksine GERÇEK ve DOĞRU TARİHİ anlatan bir kitap. Kanuni'yi her yönüyle anlamamıza yardımcı olacak bir kitap. Yazarın da tabiriyle roman tadında bir tarih kitabı. Kitabı diğer kanuni kitaplarından ayıran özelliklerden biri de yazarın o yerleri gezip görmesi ve kitabında görsel olarak paylaşması. Kısacası ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM..

01.02.2014

Tedarik sürecinde sıkıntısı var...

Kitabı aldıktan sonra bugün 3. günü oluyor ve hale tedarik sürecinde bu yüzden almanızı tercih etmem.

23.08.2013