Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fareler ve İnsanlar

Fareler ve İnsanlar

Fareler ve İnsanlar

7/10 - 96 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Ayşe Ece
Yayınevi :

Sel Yayıncılık - Dünya Edebiyatı - Roman Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789755705859


Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan John Steinbeck'in çağımızın toplumsal ve insani meselelerini ustalıkla resmettiği eserleri modern dünya edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. Steinbeck romanlarında yalın ve keskin bir gerçeklik sunarken yine de her seferinde çarpıcı bir öykü ile çıkar okurunun karşısına. Tarihin bir kesitindeki dramı insani ayrıntıları kaçırmadan sergilerken, "tozpembe olmayan gerçekçi bir umudun" türküsünü dillendirir. Bu nedenle eserleri edebi değerleri kadar güncelliklerini de hiç yitirmemiştir.

Fareler ve İnsanlar, birbirine zıt karakterdeki iki mevsimlik tarım işçisinin, zeki George Milton ve onun güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk yoldaşı Lennie Small'un öyküsünü anlatır. Küçük bir toprak satın alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsünde dostluk ve dayanışma duygusu önemli bir yer tutar. Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder bu destansı romanında. Kitabın ismine ilham veren Robert Burns şiirindeki gibi; "En iyi planları farelerin ve insanların / Sıkça ters gider..."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 128

Dil : Türkçe

Yorumlar 14

TÜM YORUMLARI GÖSTER
ABARTILMIŞ

Gereğinden fazlaca değer verilmiş bir kitap, Amerikan edebiyatı olduğu için iyi pazarlandığını düşünüyorum sadece, yoksa bu kitaptan kat kat daha iyi kurgulanmış ve anlatılmış Türk romanları var aynı değeri görmüyor

16.12.2016

Mükemmel

Gerçekten mükemmel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Bu kitabı sıkıcı bulan insanlar kitaptan anlayamayan insanlardır. Her yaşa ve zihniyete uygun bir kitap olduğunu belirtmek istiyorum ve tabii ki herkese tavsiye ediyorum iyi okumalar.

03.12.2016

Güzel

Aldığım gün bitirdiğim, okunması gereken kitap bir tavsiye ediyorum; ama kitabı almadan önce yorumlarda ağladım falan diyenleri görüp iyice merak etmiştim; ama ben öyle olamadım kısmen duygusallaştığım oldu.

14.11.2016