Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fedailerin Kalesi Alamut

Fedailerin Kalesi Alamut

(KDV Dahil) 17,52 ₺

SEPETE EKLE

Fedailerin Kalesi Alamut

7/10 - 21 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Ender Nail
17,52 ₺
24,00 ₺ -%27
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Yılların eskitemediği muhteşem kitap ALAMUT artık Koridor Yayıncılıkta. Hasan Sabbah'ın, Alamut Kalesinin, fedailerin ve cennet bahçelerinin hikayesi. Bir tarafta Hasan Sabbah'ın yeryüzü cennetiyle yeni tanışan güzel köleler, diğer tarafta onun en güvenilir savaşçıları olan fedailer. Sabbah'ın yarattığı cennetin içinde gözleri açıldığında hepsinin hayatı hiç umulmadık bir şekilde değişir. Hikaye 11. yüzyıl İranında, kendini peygamber ilan eden Hasan Sabbah'ın, seçilmiş bir grup insanı intihar suikastçısına dönüştürerek bölgede hakimiyet kurmak için çılgınca ve aynı zamanda zekice bir plan tasarladığı Alamut Kalesinde geçmektedir. Güzel kadınların, yemyeşil bahçelerin, şarap ve haşhaşın göz boyadığı sanal bir cennet yaratan Sabbah, genç savaşçılarını emirlerine uydukları takdirde bu cennete gidebileceklerine inandırır. Kendilerini onun yoluna adayan, ölmeyi de öldürmeyi de göze almış olan bu küçük orduyla hükümdar sınıfına gözdağı verebileceğini düşünür. Sabbah kendi deyimiyle insanların saflığını kullanıp dine adanmışlığı politik emellerine alet eder. Artık kapılar onun için ardına kadar açılmıştır.Sayfa Sayısı: 510

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Koridor Yayıncılık

Yorumlar 12

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Tarihsel olaylar ve kişiler uyumsuz diyenlere; olaylar kurgudur. Ancak gerçek payı yok değildir. Sıkılmazsınız, aksine yazar size kurgunun içinde insanların din olgusuyla nasıl yönetildiğini de anlatıyor.

10.08.2014

Yaklaşık 200 sayfa iki kişiyi tanımakla geçip sıkılabilirsinz. Fakat olaylar 200. sayfadan sonra başlıyor. Kurgu çok başarılı. Tavsiye ederim!

29.08.2014

Kitabın yarısına kadar çok sıkıldım yarıdan sonra biraz hızlandı fakat sonra yine aynı tempoya dönüş. Beklentim çok fazlaydı, benim için hayal kırıklığı oldu.

25.10.2014