Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fedailerin Kalesi Alamut

Fedailerin Kalesi Alamut

Fedailerin Kalesi Alamut

7/10 - 26 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen:

Ender Nail

Yayınevi :

Koridor Yayıncılık - Roman Dizisi

17,52 TL
24,00 TL -%27
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786054188970


Yılların eskitemediği muhteşem kitap ALAMUT artık Koridor Yayıncılıkta. Hasan Sabbah'ın, Alamut Kalesinin, fedailerin ve cennet bahçelerinin hikayesi. Bir tarafta Hasan Sabbah'ın yeryüzü cennetiyle yeni tanışan güzel köleler, diğer tarafta onun en güvenilir savaşçıları olan fedailer. Sabbah'ın yarattığı cennetin içinde gözleri açıldığında hepsinin hayatı hiç umulmadık bir şekilde değişir. Hikaye 11. yüzyıl İranında, kendini peygamber ilan eden Hasan Sabbah'ın, seçilmiş bir grup insanı intihar suikastçısına dönüştürerek bölgede hakimiyet kurmak için çılgınca ve aynı zamanda zekice bir plan tasarladığı Alamut Kalesinde geçmektedir. Güzel kadınların, yemyeşil bahçelerin, şarap ve haşhaşın göz boyadığı sanal bir cennet yaratan Sabbah, genç savaşçılarını emirlerine uydukları takdirde bu cennete gidebileceklerine inandırır. Kendilerini onun yoluna adayan, ölmeyi de öldürmeyi de göze almış olan bu küçük orduyla hükümdar sınıfına gözdağı verebileceğini düşünür. Sabbah kendi deyimiyle insanların saflığını kullanıp dine adanmışlığı politik emellerine alet eder. Artık kapılar onun için ardına kadar açılmıştır.Sayfa Sayısı: 510

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Koridor Yayıncılık

Yorumlar 16

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Etkileyici ve hayal ötesi

Kitap gerçekten çok iyi bir kurguyla yazılmış ve okurken çok şaşırıyorsunuz,dehaya hayran oluyorsunuz,tavsiye ederim.

23.03.2012

destansı

Bugünün şekillenmesinde dünün payı çok yüksektir. Tarihe meraklıysanız bu destanı mutlaka okumalısınız. Tarihin en çok tartışılan isimlerinden biri, melek mi, şeytan mı olduğuna bir türlü karar verilememiş Selahattin Eyyubi ve Haşhaşilere onların içinden bakmak damakta şahane bir tat bırakıyor. Okuldaki tarih derslerimizde birkaç cümleyle geçiştirilen bu topluluğun felsefi yanını görmek, bugünkü terör örgütlerinin atası olduğu yolundaki bakış açısını değerlendirmek fırsatını yakalamış olacaksınız. Aynı zamanda destanla karışık sürükleyici bir roman okuyacaksınız.

11.05.2012

Sürükleyici

Kitabın anlatımı çok sürükleyici. Kurgusu çok akıcı. Eğer Hassan Sabbah ve haşhaşinlere meraklıysanız okumanızı tavsiye ederim.

02.10.2012