Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gönül Bahçesi

Gönül Bahçesi

Gönül Bahçesi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Destek Yayınları

14,30 TL
22,00 TL -%35
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786054607259


"Yunus Emre'den anladığımız aşktır bizim. Bu gerçeği gören, gerçek mutluluğa ermek isteyen Yunus'a dost olur. Ailelerin ve ülkemizin birlik ve beraberliği için çalışır.

Yunus, aşk ile yandı, pişti, hamlıktan kurtuldu. Onun dergâhı, âlem oldu. Yunus Emre, öküzünü kaybeden çiftçinin gönlünü yapmak için öküzle beraber boyunduruğa girip tarlayı sürdü. Boyunduruğa girip gerçek özgürlüğü buldu.

İnsanları sevip, kurtuluşuna vesile olmak için gayret edelim. En kolayı; anlamak, izlemek, yaşamak. Yunus Emre, dosttur. Gariplerin dostudur. Bir gönül o Yunusu arıyor, bulacak. Yunus da bir gönül arıyor, konacak.

Bir garip boynunu bükerse, Allah kâinatı yok eder. O, gariplerin dostudur. Yunus Emre de gariplerden bir gariptir.

Yunus Emre'nin aydınlattığı yolda emin adımlarla, varlık yapmadan dengeli bir şekilde yürüyelim. Bizim gayemiz insanlara yardım etmek. Kafaları karıştırmak değil. Dengeli olalım, özgür irademizle Hakk'ı bulalım. Çünkü Hak kazanılmaz. Hakk'ı kimse kazanamaz. Evi-ocağı bırakıp terk ederek Hak kazanılmaz.

Bize düşen, önce insan olmak, sonra olgunlaşmak. Başkalarına eziyet etmeyen, eşiyle, işiyle mutluluk içinde olan insan olmak..."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Destek Yayınları

Yorumlar 6

TÜM YORUMLARI GÖSTER
en güzel hediye tavsiyesi

tek kelimeyle muhteşem bir kitap.tarif etmek imkansız bir kaç kelimeyle ama okunası hiç geçmeyecek bir kitap her okuduğumda ayrı bir anlam ,ayrı bir idrak veriyor.şimdi tekrar sipariş verdim dostlara hediye etmek için.en güzel BAYRAM hediyesi olacak.
“Acaba yaşamak nedir? Ben neler yaptım, geride neler bıraktım? Nereye gidiyorum, neden doğdum? Ölmek için doğar mı insan? Tüm yaratılmış canlılar ve insanlar öldüğüne göre, yaşamanın bir anlamı olmalı...”Gönül bahçesi.

16.08.2012

hayatinizin ayrilmaz parcasi olacak kitap

kitabi okuduktan sonra sevmenin herseyi ne kadar kolaylastirdigini ogretti kitap Allah tan kormayi degil sevmeyi ogretti insan sevdigini uzermi ic huzurunu buldurdu kendi huzurunuz icin tavsiye ederim.

18.08.2012

hayata anlam katan sırdaş...

huzur çeşmesinin kaynağını gösteriyor bu kitap insana her şeyin özünü her rengin dağılıpta nasıl toplandığını, tüm renklerin  bilerek bilmeyerek isteyerek nasıl bir renge tav oluşunu anlatıyor  canın doyumsuzluğunda canan için perhize girmeyi anlatıyor gelin aç olmanın mutluluğuna bu kitapla erelim :)

18.08.2012

Diğer Faruk Dilaver Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Hakikat

Hakikat


Faruk Dilaver
İnce Kapak
24,00 TL %35 15,60 TL
Aşina

Aşina


Faruk Dilaver
İnce Kapak
19,00 TL %35 12,35 TL
Aşkın Gerçeği

Aşkın Gerçeği


Faruk Dilaver
İnce Kapak
13,00 TL %35 8,45 TL
Mutlu Evlilik

Mutlu Evlilik


Faruk Dilaver
İnce Kapak
12,00 TL %35 7,80 TL
Gel Dosta Gidelim

Gel Dosta Gidelim


Faruk Dilaver
İnce Kapak
24,00 TL %35 15,60 TL