Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayvan Çiftliği

Hayvan Çiftliği

(KDV Dahil) 11,40 ₺

SEPETE EKLE

Hayvan Çiftliği

Bir Peri Masalı

8/10 - 64 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Celal Üster
Yayınevi : Can Yayınları
11,40 ₺
15,00 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


İngiliz yazar George Orwell, ülkemizde daha çok Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı kitabıyla tanınır. Hayvan Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş bir diğer çok ünlü eseridir. 1940'lardaki "reel sos­yalizm"in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında yergi türünün başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.

Hayvan Çiftliği'nin başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Aralarında en akıllı olan domuzlar, kısa sürede önder bir takım oluşturur; ama devrimi de yine onlar yolundan saptırır. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık. George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalin'i simgelediği açıktır. Diğer kahramanlar gerçek kişileri çağrıştırmasalar da, bir diktatörlük ortamında olabilecek kişilerdir.

Altbaşlığı Bir Peri Masalı olan Hayvan Çiftliği, bir masal anlatımıyla yazılmıştır; ama küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değil, çarpıcı bir politik taşlamadır.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar 8

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Bir peri masalı, fakat çok güzel anlatmış. Benim çok hoşuma gitti. Siyasetle alakalı kitaplar okurken sıkıyorsanız bu kitap okuyabileceğiniz en sade kitap ve çok şey öğretiyor. Kesinlikle herkesin okumasını tavsiye ederim.

13.06.2014

Siyasi kitaplar okumayı sevmememe rağmen bu kitabı çok beğendim. Okudukça çevremizde olup biten olayları çok da güzel yansıttığını anlayacaksınız. Tavsiye ederim.

06.07.2014

Hayatımda en etkilendiğim kitaplardan biri oldu. Eşitsizliğimize pardon eşitliğimize olcaktı, olan bağlılıkla körelmek işte buna denir.

28.08.2014

Diğer George Orwell Ürünleri

1984

1984


Celal Üster 26,00 TL 19,76 TL
Burma Günleri

Burma Günleri


George Orwell 26,00 TL 19,76 TL
İnce Kapak