Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hiç Kimse Sıradan Değildir

Hiç Kimse Sıradan Değildir

Hiç Kimse Sıradan Değildir

8/10 - 38 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Markus Zusak
Çevirmen: Selim Yeniçeri
Yayınevi :

Martı Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786053480204


"Neden ben?" diye sordum Tanrı'ya. Bir şey söylemedi.
Güldüm ve yıldızları izledim. Yaşamak güzeldi...
Hiç Kimse Sıradan Değildir.
-Markus Zusak-

"19 yaşındayım, taksi şoförüyüm. Sadece bu işe yarıyorum, bir de arkadaşlarımla kâğıt oynamaya. Başka hiçbir uğraşım, isteğim, hedefim yok. Bir ev arkadaşım var, adı Kapıcı. Kendisi aynı zamanda köpeğim olur ve karşılıklı kahve içmekten büyük keyif alırız. Kısacası sıradanlığın mihenk taşıyım ve bundan şikâyetçi değilim. Ama bir gün posta kutumda bulduğum iskambil kartının, çerçevedeki bu resmi değiştireceğini nereden bilebilirdim ki? "Hiç" oluşum, kimliği belirsiz birini rahatsız etmişe benziyor ve belli ki benimle oyun oynamak istiyor. Neden sorusunun cevabı aslında çok basit: umursamak için.
Peki o halde, oyuna hazırım!"

Dilde sadeliği kullanma yeteneğini başarılı bir şekilde ortaya koyan Markus Zusak, Hiç Kimse Sıradan Değildir adlı eğlenceli olduğu kadar düşündüren romanıyla, herkesin yapabileceklerinin ötesine geçebileceğini en sıradan insanlar üzerinden göstererek zekâsını gözler önüne seriyor.

"Zusak dilde abartıdan uzak duran, sadeliği kullanarak hayal dünyanıza girmeyi ustalıkla başaran bir yazar. Hiç Kimse Sıradan Değildir de bu yeteneğini ortaya koyan iyi bir örnek."
-Time Magazine-

"Yalın ve akıcı bir dille anlatılan, güzel olduğu kadar etkileyici bir roman."
-Kirkus Reviews-

"Olağanüstü bir kitap. Mutlaka okunmalı."
-School Library Journal-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 463

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı YayınlarıKapak Uygulama : Yasin Öksüz

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 463

Dil : Türkçe

Yorumlar 44

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Efsane

Geçekten muhteşemdi okurken yormuyor sıkmıyor sonlara doğru artık ne olacak acaba diye diye 200 sayfayı bir günde bitirdim.

19.12.2017

Harika

Kelimenin tam anlamıyla harikaydı. Kurgu kitaplarını severdim bu da zirveye oynayan kurgu kitaplarındandı benim için. Akıcı bir kitap kendini okutturuyor. Sıradan bir insanın hayatı değiştiren bir kişi var. Bunu bulmaya çalışıyor. Kesinlikle okunması gereken kitaplardan.

11.12.2017

KESİNLİKLE OKUYUN

İlk kitabım ve bu kitabı okuduktan sonra kitap okuma alışkanlığım başladı. Akıcı ve sürükleyici okunabilecek en güzel romanlardan diyebilirim

12.01.2017