Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hz. Muhammed'in Hayatı

Hz. Muhammed'in Hayatı

(KDV Dahil) 7,30 ₺

SEPETE EKLE

Hz. Muhammed'in Hayatı

Biyografi

8/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Martin Lings
Yayınevi : İnsan Yayınları
7,30 ₺
10,00 ₺ -%27
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Şimdi Peygamberimizi anlama ve anlatmanın tam vaktidir. Onun mesajını anlamak ve çocuklarımıza anlatmak için ihtiyaç duyacağımız düzgün, rahat okunan güvenilir kaynaklardan biri de Martin Lings'in "Hz. Muhammed'in Hayatı" adlı kitabıdır.

Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) in hayatını konu alan kitaplar arasında dikkat çekici üslubuyla öne çıkan bu eser, Pakistan ve Mısır'da ödül almış, birçok dünya diline çevrilmiştir.

Batı tarihine ve İngiliz edebiyatına hakkıyla vakıf olan Martin Lings müslüman olduktan sonra Ebûbekir Siraceddin ismini aldı ve 1940'lı yıllardan itibaren 2005'te vefat edene kadar İslâm ve sufilik alanında kıymetli çalışmalarıyla tüm dünyada geniş bir okuyucu kitlesi kazandı. Onun üslubunda Peygamber hayatının son derece canlı bir şekilde dile getirildiğini görüyoruz.

Klasik kaynaklara vukufiyetiyle de öne çıkan yazar, bize sadece güçlü bir edebî eser sunmakla kalmıyor, İbn İshak ve İbn Hişam gibi eski müelliflerden faydalanarak muhteşem bir belgesel tarih ziyafetine davet ediyor hepimizi.

Son Peygamberi anlamak ve modern dünyanın bunalımlarına karşı panzehirle donanmak için bu kitabı okuyunuz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 488

Baskı Yılı: 2006


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 488

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsan Yayınları

Yorumlar 3

Rusça çeviri için...

Merhaba,
Bir önce yorum yazan arkadaş yayıneviyle iletişime geçerse bence muhakkak Rusça çevirisini de düşünürler. Gerçekten konuyla ilgili çok güzel ve özel bir çalışma... Yayınevi ile http://www.insanyayinlari.com.tr adresinden iletişime geçilebilir.

11.04.2012

günümüz insanı için

Ayet ve hadislerle desteklenerek roman tarzında insanı sıkmayan güzel bir eser. Yalın ve tarafsız bir dille yazılmış olması da keyifli geliyor insana. Hz. Muhammed in hayatını ciddi anlamda bilmiyoruz bence, kitap bu eksiği tamamlamak için birebir derim...

23.07.2012

Çok özel bir kitap

Kitabı okurken hiç sıkılmadım, roman tadında ele alınan konular aydınlatırken,ayet ve hadisler çok derinden etkiliyor. Herkesin okuması gereken çok değerli ve özel bir kitap diye düşünüyorum...

28.08.2013