Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İçeriye Bakan Kim?

İçeriye Bakan Kim?

İçeriye Bakan Kim?

Yayınevi :

Everest Yayınları

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786051852348

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

“Sonsözü yazmak istemezdim. Sonsözü yazmak istemezdim. Bana düştü.  Hikâyelerdeki arkadaşlarımızı hatırlıyorum. Özlüyorum.  Hatırlamaya çalışıyorum.  Hikâyeleri birbirine vurduğunuzda, her şeyin, nasıl birbirini tetiklediğini göreceksiniz.”

-Seyhan Erözçelik-

 

“Ressam bir yazarın kaleminden çıkabilirdi ancak bu satırlar. Yazı ile resmin birbirini çağrıştırdığı, ya da iki alan açısından aynı anda bir bakış. Öykülerinde kullandığı renkler, yazının tasvir gücünü arttırıyor.”

-Doğan Hızlan-

 

“Az kalsın, edebiyatın hasına, kuyum işine, sanatının arıtılmış, damıtılmış ‘tek’liğiyle belirlenen seçmece ürünlerine meraklı Türk okuru; kendini gizlemekte usta, çığlığını fısıltıyla yükselten, yüreğini ürkek bir serçenin göğsünde saklayan, çıraklıkta ustalaşan, ustalaştıkça da kimselere benzemeksizin bir doruğa tırmanıp bayrağını diken bir yazarı tanıma şansını bulamayacakmış.”

-Füsun Akatlı-

 

“Mehmet iki cümle gibi iki kitap yazdı. Onları okuyunca, bazılarındaki fazla cümleyi, sözü bağışladık. Mehmet ‘Çelebi’, sanki asıl bunun için yaşamış gibi. Bazı insanların sessizliği, çoğunluğun gürültüsünü yatıştırmak içinmiş meğer.”

-Haydar Ergülen-

 

“Nicedir böyle güzel bir öykü okumamıştım. Tadı damağımda kaldı. Bilesiniz istedim.” 

-Ferit Edgü-

 

“Önce ‘Caique’ı, daha sonra ‘İçeriye Bakan Kim?’i okuduğumda, ‘sadece gözleriyle gülebilen’ bu çocuğun, benzersiz bir yazar olduğunun da ayırdına varmamam olanaksızdı.” 

-Hilmi Yavuz -

 
 
 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 224

Ebat : 13,5 x 19,5

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!