Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Incognito - Beynin Gizli Hayatı

Incognito - Beynin Gizli Hayatı

Incognito - Beynin Gizli Hayatı

7/10 - 71 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Zeynep Arık Tozar
Yayınevi :

Domingo Yayınevi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786054729074


'Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür.'
Montaigne

Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?
Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan -ve neredeyse şimdiden klasikleşen- kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus'tan renkleri işitip biçimleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve araştırmaları bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri hakkında olağanüstü bir keşif yolculuğu sunuyor.

"Bir kitap okudum, hayatım değişti."
İsmet Berkan, Hürriyet

"Zihniniz bu kitap için size teşekkür edecek."
Wired


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 275

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

Sayfa Sayısı : 304

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 9

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Harika

Yazara insanlarla gerçek ilmi ve bilgiyi paylaştığından dolayı teşekkür bir borçtur. Harika bir kitap.

15.07.2017

2 günde bitecek kitap değil

Roman gibi bir oturuşta 150 sayfa okunacak bir kitap değil.Bilgi bol ancak sade bir dille anlatılmış.Sindire sindire okumak lazım.Ben beğendim.

03.04.2017

Beyin hakkında bilmediğimiz çok şey var

Eğer roman akıcılığında sürükleyici bir kitap istiyorsanız lütfen okumayın. Çünkü gereksiz olumsuz yorumlar yapıp kitabı okumak isteyen kişileri yanlış yönlendiriyorsunuz. Bilgi edinmek isteyen, beyin çalışma mekanizması hakkında merak ettikleri olan herkese tavsiye ederim. Şaşıracağınız bir çok bilgi var ve çok da güzel bir üslupla anlatılmış. Sıkıcı değil fakat öğrendikleriniz karşısında afallayıp tekrar tekrar okuyabiliyorsunuz bazı yerleri. Teknik terimlerle boğmuyor, aksine yapılan araştırmaları yalın bir dille aktarıyor. Kendi deneyimlerinizle karşılaştırma yapabiliyorsunuz. Zihninizin sizi nasıl kandırabildiğini görüyorsunuz. Merak edip okumak isteyenlere tavsiye ederim.

10.02.2017