Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İşletme Finansının Temelleri

İşletme Finansının Temelleri

İşletme Finansının Temelleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789757860884


Finans bir çok nedenle ilginç bir alandır. Finans dünyası, bazı renkli kahramanları ve ne yazık ki tek tük de kötü adamıyla uluslararası niteliktedir ve hızla gelişmektedir. Finansal kararlar genellikle büyük miktarda para gerektirir. Örneğin, büyük yatırımlar veya satınalmalar birkaç milyar dolarlık para akışına neden olur.

Finans meydan okuyucudur. Finansal kararların pek kökü kurumaz. Şirketlerin faaliyette bulunduğu finansal piyasalar hızla değişmektedir. İyi yöneticiler rutin sorunların üstesinden gelebilir; en iyi yöneticiler ise değişime cevap verirler. Bu nedenle, gerçekten başarılı bir yönetici olmak için, kararlama yöntemlerden daha fazlasına ihtiyacınız vardır. Şirketlerin ve finansal piyasaların davranışlarının nedenini ve yaygın uygulamanın ne zaman en iyi uygulama olmadığını bilmeniz gerekir. Finansal kararlar için bir kez tutarlı bir çerçeve oluşturulduğunda, karmaşık problemler daha yönetilebilir hale gelir.

Bu kitap sözkonusu çerçeveyi sağlamaya çalışmaktadır. Kitap bir finans ansiklopedisi değildir. Aksine, finans yönetiminin temel ilkelerinin bilinmesine ve bunların finans yöneticisinin karşılaştığı temel kararlara uygulanmasına ağırlık verir. Kitap, değeri en yüksek düzeye çıkarmanın finansal kararlar için neden tutarlı bir çerçeve oluşturduğunu açıklamakta ve şirketlerin değere katkı yapan yatırım ve finansman kararlarını nasıl aldıklarını göstermektedir. Ayrıca, finansal piyasaların temel özelliklerini ve şirketlerin ihraç edebileceği çeşitli menkul kıymet türlerini tanıtmaktadır.

Bu kitap işletme finansına giriş derslerinde kullanılmak üzere hazırlandığı için, okuyucunun geçmişteki bilgisinin az olduğunu varsayıyoruz. Kullanıcıların çoğu muhasebeye giriş dersi almış olacağından, 2. Bölümde finans yöneticisi için önemli olan bazı muhasebe kavramlarını gözden geçiriyoruz.Baskı Yılı: 1997


Dili: Türkçe
Yayınevi: Literatür Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 1997

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!