server =DRWEB6

Kargo Bedava
%25
Kabenin Sırrı

Kabenin Sırrı

Puanlama Yap
Yorum ekle
Ciltsiz
18,00 TL
%25
13,49 TL
(KDV Dahil)
Adet

50 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA!


Albert Einstein; "Tanrı zar atmaz." Galileo da; "Doğanın büyük kitabı yalnız onun yazıldığı dili bilenler tarafından okunabilir." diyor.
Varoluşun sırlarını okumanın birçok dili ve yöntemi vardır. Bu dili okuyabilmemizi sağlayan unsurlardan biri de "Altın Oran"dır.

Altın Oran: 1,618… Matematik, bilim ve sanatın mükemmellik ölçüsü.

İnsan vücudundan bitkilerin yaprak dizilimine, bir örümceğin ağından denizdeki natuliusa kadar dünyanın her noktasına hükmeden, hayatımızın her noktasında görülen matematik mucizesi Altın Oran…

Dünyanın Altın Oran noktası neresidir?

Milyarlarca Müslümanın ona yöneldiği, İslamın çekim merkezi, eski toplumlardan beri kutsal sayılan Mekke şehri dünyanın altın oran noktasında bulunmaktadır.

Kabenin Sırrı kitabı bilimsel bir gerçekliğin farklı bir keşfidir.

Bu çalışmada bilimsel kanıtlarıyla Mekke ve Kâbenin Dünya üzerindeki harikulade konumuna, Kuran-ı Kerimde yer alan, tesadüfle açıklanması imkansız Altın Oran Mucizesine, Fibonacci Dizilimi ile Yaratılışın yepyeni bir bakış açısı ile yorumlanmasına, Altın Hat bölgesinde Dünyanın üzerine nakşedilmiş ibadet eden insan siluetine ve ilk kez ortaya çıkan gizemlere şahit olacaksınız.

Mekkeden başlayıp Kudüsten geçen ve İstanbulda noktalanan Dünyanın Altın Hattı.

Mekke, İslâmiyetten önce ve sonrasında yüzyıllardır insanları kendisine çeken bir merkez.
Kudüs, semavi dinlerin başlangıç noktası, Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Musevilerin kutsal toprağı.
İstanbul, yüzyıllardır dünyanın incisi, fetihle müjdelenen şehir. Dünyaya yön veren Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının baş şehri… Ve Altın Çağın merkez şehri.

Kuran-ı Kerimde ve Mekkede Altın Oran, Dünya üzerindeki Altın Hat ve Altın Siluet Mucizeleri... Evrene bambaşka bir gözle bakma fırsatı sağlayacak.

Kâbe sır perdesini aralıyor.Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sınır Ötesi Yayınları