Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kağıttan Kentler

Kağıttan Kentler

Kağıttan Kentler

8/10 - 39 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: John Green
Çevirmen: Banu Talu
Yayınevi :

Pegasus

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786053431589


Kendini ararken kaybolmanın ve yeni bir başlangıçla hayat ile aşkı keşfetmenin hikâyesi...

Quentin Jacobsen tüm hayatını, maceraperestliğin kitabını yazmış Margo Roth Spiegelman'ı uzaktan severek geçirmiştir. Bu yüzden Margo tıpkı bir ninja gibi giyinmiş halde penceresine tırmanıp zekice planladığı intikam savaşına onu davet edince Quentin, Margo'nun peşine düşer.

Genç kızla sabaha kadar ortalığı karıştırdıktan sonra okula giden Quentin, her zaman bilinmezlerle dolu olan Margo'nun artık tam bir gizeme dönüştüğünü keşfedecektir. Fakat kısa süre sonra ipuçları olduğunu ve bunların kendisi için bırakıldığını fark eder. Birbirinden bağımsızmış gibi görünen ipuçlarının peşinde inatla ilerlemesine rağmen Quentin, Margo'ya ne kadar yaklaşırsa, tanıdığını sandığı kızdan o kadar uzaklaştığını görecektir...

"Hem kahkaha attıracak kadar komik hem de gerçekten dokunaklı."
-Kliatt-

"Green'in kalemi hayret verici... Bir şeyin nasıl hissettirdiğini, göründüğünü, etkilediğini sayfa sayfa belgeliyor. Büyüleyici, zekice kurgulanmış ve fazlasıyla duygusal."
-School Library Journal-

"Green sadece sıradışı bir zekâya sahip değil, aynı zamanda derinlemesine düşünen ve duygusal biri. Ayrıca muhteşem üslubu, eğlenceli ve aydınlatıcı metinleriyle mükemmel bir uyum içinde."
-Booklist-

"Printz ödüllü Green ne yapması gerektiğini iyi biliyor; derin ve zeki bir oğlan ile bu oğlanın sevgisini, okurları tatmin edecek bir üslupla sunuyor: İçten ve gerçekten komik diyaloglar, iç içe geçmiş ancak inandırıcı bir gizem ve tadından yenmeyen yan karakterler."
-Kirkus Reviews-

"Keyifli, zekâ dolu diyaloglar ve insanı şaşırtacak derinlikte bir sezgi yeteneği... Gerçekten etkileyici bir kitap."
-VOYA-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: PegasusSayfa Tasarımı : Cansu Gümüş

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 320

Dil : Türkçe

Yorumlar 15

TÜM YORUMLARI GÖSTER
--

Alt tarafta yapılan yorumları incelediğim kadarıyla kitabın iyi anlaşılamadığını düşünüyorum. Çocuk kitabı vesaire gibi yorumlar böylesi bir kitabın ne kadar zekice ve dar bir kesime yazılmış olduğunu düşündürüyor. Kitap ders çıkarılacak ve aynı zamanda sizi güldürürken hüzünlendirecek bir kitap, her John Green kitabı gibi yani. Almanızı tavsiye ederim.

14.07.2016

Vakit kaybı

Tamamen vakit kaybı,vermeye çalıştığı mesaj güzel fakat anlaşılamıyor

01.06.2015

Kesinlikle okunmalı

Ilk 100 sayfa çok güzel ve komikti. Sonrasında da tam sıkıldım derken birsürü değişik olaylar yaşandı ve yine komikti. Karakterler çok güzel ve kesinlikle okunmalı.

24.01.2015