Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı Piraye

Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı Piraye

Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı Piraye

Nazım ve Piraye'nin Büyük Aşkının Romanı

Yazar: Tuna Serim
Yayınevi :

NoktaKitap

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786055422820


Kalbimin kızıl saçlı bacısı Nazım ve Piraye, geçen yüzyılın en unutulmaz aşk öyküsü.

Birbirlerini çok seven, ama kavuşamayan, aşkları karşılıklı yazdıkları mektuplarla süren, sonu ayrılıkla biten bir yaşam...Bir yanda hayatının en büyük aşkına tutulmuş bir kadın, öte yanda polislerle, tuzaklarla ve kadınlarla çevrilmiş bir erkek.

Onlar şiiri paylaştılar, bir büyük aşkı, acıları, hasretleri, umutları... Nazım hiçbir kadına Piraye kadar güvenmedi, ona duyduğu sevgiyi başka bir kadında bulamadı. Şiirlere ve mektuplara döktüğü aşkı, sevginin başyapıtı oldu. Nazım'ın yalnız Piraye'si yoktu, bir de inançları vardı. O inanç ikisinin arasına kara bir duvar gibi dikildi, ikisini de hırpaladı, tüketti, ayırdı. Sevgi narindir, kırılgandır, bu yüzden yetmedi, çünkü egemen güçler ikisini ayırmaya kararlıydılar. Direndiler ama kaybettiler. Nazım yok olmamak için kaçtı ve kızıl saçlı bacısını terk etmek zorunda kaldı.

Nazım'ı ortadan kaldıramadılar ama aşkını bitirdiler; ikisinin dirençle sürdürdüğü savaşta, kaybeden Piraye oldu. Piraye yalnız Nazım'ı sevdi, ama en büyük acıyı da onunla tattı.

Nazım ve Piraye aşkının ilk kez yazılan bu romanı, efsane haline gelmiş iki insanın umutsuz aşklarını, kıskançlıklarını, 1940-50 ve 60'lı yılların Türkiye'sini anlatıyor.Sayfa Sayısı: 375

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: NoktaKitap

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 375

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

böyle bir aşk yok

nazım hakkında kim ne derse desin kitabı okuduktan sonra nazıma resmen aşık oldum ve nazımla pirayenin aşkını kıskanmadım desem yalan olur...

17.07.2012