Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kaptanın Teknesi

Kaptanın Teknesi

Kaptanın Teknesi

9/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık - Çağdaş Türkçe Edebiyat Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789754707137


"Gelirken, ne kadar gerçeküstü varsa, hepsini beraberinde getirdi 'O'...'O'...Vakitle birlikte, vakitlice gelen...Hayatımı allak bullak eden, sonra da ortalığı bana toplatan...Bir kapı aralandı üç gün önce ve 'O' girdi hayatıma...Güneş kadar yakıcıydı, buz gibi don...Deprem kadar yıkıcıydı, tufan gibi bir son...'O'ydu hepsi de...Ruhumun tufanı, tufanımın Nuh'uydu...Kim, benim sandığım 'ben' olmadığımı öğretebilirdi bana?...Vakti, bir kılıç gibi kuşanan kim olabilirdi?...Kimdi, hiç tanımadığım halde, hep beklediğim?...Sarı gözlü, kara giysili, o yakışıklı kimdi?...'O'ydu elbette!"Üniversiteli öğrenci hayatının sebepsiz bir neşeyle anlamsızlık buhranları arasında gidip gelen olağanlığı içinde bir "kafa kızlar" muhabbeti... Ve bu olağanlığın tepesine düşen olağanüstü bir aşk hikayesi - üç günlük bir şey... Sezgin Kaymaz'dan, şenşatır anlatılmış bir gündüz düşü daha...Sayfa Sayısı: 331

Baskı Yılı: 2002


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 331

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Esrarengiz

Kitabı okumaya başladığımda ilk sayfalarda sıkılmıştım.Ancak ortalarından sonra esrarengiz gelmeye başladı.Okumaya devam ettim.Sonu ise dokunaklı.Siyahlar içinde bir adam...Biraz mistik, biraz gerilim.Bu tür severlere önerebilirm.

16.09.2011

Akıcı bir roman...

Evimde üç yıl beklettiğim okumaya bir türlü fırsat bulamayıp görünüşünün beni cezbetmediği ve sonunda okuyup ''keşke daha önce okusaydım'' dediğim harika bir roman. Tavsiye ediyorum. Akıcı olaylar içerisinde merak uyandıran tuhaf bir hikaye. Aşk ve efsun saklı, akıcı okunulası bir kitap.
Tuba

24.04.2009