Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kayıp Hayaller Kitabı

Kayıp Hayaller Kitabı

Kayıp Hayaller Kitabı

Yayınevi :

İletişim Yayıncılık - Çağdaş Türk Edebiyatı Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9789750506567


Metinlerini varoluş ve yokoluş üzerine kurarak varoluşçuluğu taşraya taşımasıyla özgünlük kazanan, sade dilinden yükselen müzikle giderek hayatı yazıya, yazıyı ise büyülü bir hayata benzeten bir yazar...

Yazma serüvenini “hayatı kelime kelime genişletmek” olarak adlandıran Hasan Ali Toptaş, metinlerini birer senfoniye de dönüştürerek, dışarıyla içerinin, görünenle iç dünyanın, gerçeklikle rüyaların, somutla soyutun çarpışmasından doğan tekinsiz bir atmosfere çağırıyor okurunu. Tam bir yazı ustalığıyla, Türkçenin imkânlarını sonuna kadar zorlayarak, edebiyatın büyülü dünyasına kapılar açarak...

Belki de kasabanın üstünde asa tıkırtılarını andıran yorgun kanat sesleriyle uçup duran bir kuşum artık ben, miniminnacık bir bulutum, ya da ne bileyim, sokaklarda savrulan herhangi bir şeyin hâlâ görülememiş herhangi bir yanıyım.

“Dilin ve anlatımın Türkçedeki bütün sınırlarını zorlayan Kayıp Hayaller Kitabı kolay okunan, ama zor tüketilen bir roman.”

A. Ömer TürkeşSayfa Sayısı: 282

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 282

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Lirik ve etkileyici

Kitabı genel olarak çok beğendim. Yazarın üslubu, karakterlerin düşünsel derinliği, kırılganlığı, gerçekle hayallerin iç içeliği, yarattığı edebi dilin akıcılığı oldukça orijinal. Fakat finali anlamakta zorlandım. Kurgu matematiksel olarak finalde tamamlanmamış gibi geldi bana.  Kitaptaki bazı soruların sonunda cevap bulacağını düşünmüştüm.

17.03.2014