Kelime Dağarcığını Geliştirme Rehberi
Kelime Dağarcığını Geliştirme Rehberi
(KDV Dahil) 15,20 TL
Ürün Açıklaması
Kredi Kartı Seçenekleri
Yorumlar
1 Kelime Dağarcığını Geliştirme Rehberi - Huseyin Arak | 15,20TL - D&R : Kitap

"Almanca Kelime Dağarcığını Geliştirme Rehberi -Vocabularius "Başlıklı kelime hazinesine yönelik yayınımız "Internationaler Wortschatz " " Zentrale Mittelstufenprüfung" "TestDaf" gibi merkezi olarak yapılan Dil Sınavlarının Kelime Dağarcıkları dikkate alınarak hazırlandı.
Bölüm A:Fiil türeten örnekler, Latince ve Yunanca dan Almanca ya geçen isim türeten örneklerin verdikleri anlamlar üzerinde durularak örnek kelimeler verildi.İsim türeten sonekler Artikellerine(tanımlayıcı)göre sınıflandırıldı.
Bölüm B: Fiiller seviyelerine göre basitten zora doğru on altı seviyede gruplandırıldı. Fiillerin ikinci ve üçüncü halleri yanında isim ve sıfat halleri de eklendi. Ayrıca Almanca nın yanında kelimelerin İngilizce ve , Türkçe deki karşılıkları da verildi. Verilen örnek cümlelerde çalışmanın hacminin daha da genişlememesi için sadece Almanca ve Türkçe ile yetinildi.
Bölüm C: Fiillerin diğer cümle öğelerini (Präposition, Nomen) oluşturdukları önemli kalıplar izlemektedir
Bölüm D: İsimler ve sıfatlardan oluşan kelime hazinesi.
Bölüm E: Sıfatlardan oluşan kelime hazinesi.
Bölüm F: Kelime bilgisini ölçmeye yönelik on takım test ve bunların cevap anahtarları aracılığıyla bilginizi pekiştirme olanağı elde edeceksiniz. Kelime hazinesi basitten zora doğru sınıflandırılmak suretiyle temelden başlayarak Almanca öğrenmek isteyenler de dikkate alınmıştır. Özellikle KPDS,ÜDS,YDS gibi yabancı dil sınavlarına hazırlananlar da bu kitaptan yararlanabileceklerdir.
Türkiyede Alman dili özellikle İngilizce den sonra"İkinci Yabancı Dil"olarak öğrenildiğinden Almanca nın öğrenme sürecinde akraba dil olan İngilizce den yararlanmak için kelimelerin İngilizce karşılıkları da verildi. Çok sık kullanılan örnek cümle kalıpları kelimeleri öğrenmenize katkıda bulunacaktır.
Ayrıca kelime hazinenizi zenginleştirmek amacıyla kelimelerin birden fazla karşılığı verilmeye çalışıldı.Sayfa Sayısı: 686

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hacettepe Yayıncılık