Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kırmızı Pazartesi

Kırmızı Pazartesi

Kırmızı Pazartesi

İşleneceğini Herkesin Bildiği Bir Cinayetin Öyküsü

7/10 - 69 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: İnci Kut
Yayınevi :

Can Yayınları - Çağdaş Dünya Yazarları Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789750721571


Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez'in 1981'de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin öyküsü. Hem Kolombiya'da, hem de yayımlandığı dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede sarsıcı etkileri olmuş bir roman. Usta yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayet olayını aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago Nasar'ın öldürüleceği daha ilk satırlardan belli. Kırmızı Pazartesi, yalnızca bir cinayetin arka planını değil, bir halkın ortak davranış biçimlerinin potresini de çiziyor. Böylece, sonuna dek ilgiyle okuyacağınız bu kısa ve ölümsüz roman, bir toplumsal ruhçözümü niteliği de kazanmış oluyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 111

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 111

Dil : Türkçe

Yorumlar 12

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Fevkalade Marquez ölmemeliydi...

Sanki kötü sonlu hiç hikaye yokmuş gibi okuyor insan her an her şey değişecekmişcesine. Bittiğinde de muhteşem bir ağırlık çöküyor. Sindire sindire okunması tavsiye edilir cildinin ince olduğuna bakmayın lütfen. Ve muhakkak okuyunç

22.06.2015

Franz Kafka gibi

Yazarın başlangıcı Dönüşüm'e çok benziyor , olay ilerleme şekli verilen mesaj vs. benzerlik gösteriyor. Cinayetin işlenişi resmen gözünüzün önünde canlanıyor. Tasvirler çok kuvvetli. Güzel bir eser. Bir edebiyat öğretmeni olarak önerebilirim.

23.04.2015

Sıradışı

Marquez'in kitaplarına bağımlı olmamı sağlayan ilk kitap.Konusu çok bizden çok bilindik, bu yüzden çok akıcı.Okunulması gerekir.

26.01.2015