Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Korku

Korku

Korku

9/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:

Osho

Yayınevi :

Butik

13,14 TL
18,00 TL -%27
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786055890599


...Korku nedir? Öncelikle korku, her zaman bir tür arzuyla ilgilidir. Ünlü bir adam olmak istersin, dünyadaki en ünlü adam; işte o zaman korku vardır. Ya başaramazsan? Korku başlar. Korku, arzunun bir yan ürünüdür. Bir kadına sahip olmak istersin ve yarın onunla olamayacağından, onun başka birine gidebileceğinden korkarsın. Hala hayattadır, gidebilir. Bir mobilyaya sahip olabilirsin, korku yoktur. Ama bir insana sahip olmaya çalıştığında, korku başlar. Korku, sahip olma arzusundan doğar; bir yan üründür; sahip olmak istersin, o yüzden korku başlar.
Unutma! Sadece nesnelere sahip olabilirsin, insanlara değil.

...Önce, tüm hükümlerini, yargılarını, değerlendirmelerini bir kenara bırak. Korku, gerçekliktir ve bir enerjidir. Yüzleşmek, anlaşılmak zorundadır. Ve sadece anlayışla, dönüştürülebilir. Başka hiçbir şey yapmaya gerek yoktur;
anlayış onu dönüştürür.

...Onun doğallığını kabul et - doğal olduğunu, kaçınılmaz olduğunu kabul et. O gerçeği kabul et ve devam et. Onu bastırma ya da onun seni engellemesine izin verme. Ona rağmen, ilerlemeye devam et. Titreyeceksin elbette, çünkü korku orada, ama ilerlemeye devam et. Titresen de, devam et.

...Yaşarsan, o zaman korkmazsın. Eğer yaşamınu doyasıya sürdürürsen, korkmazsın. Yaşamın sunabileceği doruklara ulaşmış, keyfini sürmüşsen, yaşamın coşkulu bir deneyime dönüşmüşse, içinde bir şiiri, bir şarkıyı, bir festivali, bir seremoniyi hissetmişsen ve her anını doyasıya yaşamışsan, zamandan korkmazsın ve tüm korkular kaybolur. Yaşanmamış bir yaşam, ölüme güç verir. Ve doyasıya yaşanmış bir yaşam, ölümün tüm gücünü alır.

...Öyleyse ne yapmalı? Daha çok yaşa, daha yoğun yaşa! Tehlikeli yaşa! Bu senin hayatın. Onu, sana öğretilen herhangi bir aptallık için feda etme. Bu senin hayatın, yaşa. Onu, hiçbir şey için feda etme.

Mesaj budur. Ve o zaman korku kalmaz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2009


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 133

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Butik

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Güzel ama...

Hemen hemen Osho'nun "cesaret" kitabıyla aynı içeriğe sahip. Birisini alınız...

10.04.2014

Mükemmel kelime değil

Kitabı yaklaşık altı ay önce aldım kaç kez okudum bilmiyorum. Hiç elimden düşmüyor. Açıp açıp bir yerleri okuyorum. O farkındalık ağzı açık bırakacak cinsten. Hayatınızda bundan daha güzel daha faydalı bir kitap okuyamazsınız. Bu kitabı daha fazla cümlelere dökemiyorum. Nasıl bir şey bende bilmiyorum. Yaklaşık 200 sayfaya bu kadar şey ne kadar da harika sığmış. Boş bir insan değilseniz sizi çok etkileyecek.

26.07.2014

26.05.2016

yürümek isteyeni koşturan bir eser

26.05.2016

Diğer Osho Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
OSHO - Çakra Kitabı

OSHO - Çakra Kitabı


Osho
İnce Kapak
19,00 TL %27 13,87 TL
Aşk Özgürlük Tekbaşınalık

Aşk Özgürlük Tekbaşınalık


Osho
İnce Kapak
18,00 TL %27 13,14 TL
Bir Sabun Köpüğüdür Hayat

Bir Sabun Köpüğüdür Hayat


Osho
İnce Kapak
12,50 TL %24 9,50 TL
İnsan Kendinin Aynasıdır

İnsan Kendinin Aynasıdır


Osho
İnce Kapak
10,00 TL %24 7,60 TL
Hiç

Hiç


Osho
İnce Kapak
24,00 TL %35 15,60 TL