Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kurt Seyt & Shura

Kurt Seyt & Shura

Kurt Seyt & Shura

7/10 - 29 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

PMR Yayınları - Yayınevi Genel Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 8696602024517


Edebiyat dünyasına 'Uyandıran Aşk' isimli şiir kitabı ile adım atmış olan Nermin Bezmen, bu kez Çarlık Rusyasının debdebeli yaşantısından Bolşevik ihtilali ile İstanbul'a sürüklenen hayatları anlatıyor. 1892'nin Yalta'sından St. Petersburg'un saltanat günlerine Karpatlar cephesinden ihtilalin cehennemine ve nihayet işgal altındaki İstanbul'a, 1920'lerin Pera'sına, macera dolu bir yolculuk yapacaksınız. Onlarla beraber politikaların, troykaların sihirli alemini, ihtilalin acımasızlığını, parçalanmış Osmanlı İmparatorluğunun son günlerini yaşayacaksınız. Kurt Seyt: Mirza Eminof'un oğlu olarak servet ve ünvanla doğmuştu. Yakışıklıydı, hırslıydı, cesurdu. Çar Nikola'nın Muhafız Alayında genç bir Üsteğmen oluşu onu bolşeviklerin ölüm listesine dahil etmişti. Kaçarken getirdiği bir taka dolusu silahı Mustafa Kemal'in Kuva-yi Milliyesine teslim ettiğinde, karşılık istemeyecek kadar gururluydu. Hayatına sıfırdan başlarken elinde kalan serveti sadece gururu ve aşkıydı. Shura: Tchaikovsky nağmelerinin romantizmi ile sarılmış karlı bir Moskova gecesinde, henüz onaltısındayken saf güzelliği, beklentisiz aşkı ile Seyit'in dünyasına girdi. Ailesinin ünvanı, serveti onun da ülkesinde kalmasına yardımcı olamadı. Sevdiği erkekle atıldığı bu macerada bir daha hiç göremeyecekleri vatanlarının, ailelerinin, artık yaşamayacakları geçmişlerinin hasretlerini birbirlerinin aşklarında dindirmeye çalıştılar. Büyük bir aşkın, harbin, ihtilalin, hasret ve hüzünlerin hikayesi ile okuyucuyu baştan sona kendine has bir tat, merak ve heyecanla sürükleyen, uzun süren araştırmaların gerçekçilikte aktarıldığı bir roman, 'Kurt Seyt ve Shura.'Sayfa Sayısı: 444

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: PMR Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 444

Dil : Türkçe

Yorumlar 34

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Mutlaka okunmali!

Temelindeki ask hikayesinin yani sira donem tarihini de gostermesi bakimindan bir gunde bitirdigim roman. Bilhassa hikayenin gercek olmasi, bizzat yazarin dedesinin oykusu olmasi olanlari gozumde daha da ilginc hale getirdi. Bir okuyun derim..

07.12.2014

çok çok güzel....

neden daha önce okumadım diye düşündüğüm kitap.gerçekten çok sürükleyici.insanların hayatlarının bir nd nasıl değişebileceğini.savaşların neler yaşatabileceğini ve tarihi çok güzel anlatmış.aşk da olunca içinde sürükleyici bir kitaba dönüşmüş.

01.12.2014

Aşk mı bu?

Kitabı sonuna kadar okuyamadım çünkü dayanamadım.

09.07.2014