Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kürt Şiiri Antolojisi (2 Cilt)

Kürt Şiiri Antolojisi (2 Cilt)

(KDV Dahil) 76,00 ₺

SEPETE EKLE

Kürt Şiiri Antolojisi (2 Cilt)

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Selim Temo
Yayınevi : Agora Kitaplığı
76,00 ₺
100,00 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Kürt Şiiri Antolojisi, binlerce yıllık bir şiir serüveninin en büyük fotoğrafıdır. Yalnızca yok sayılanı değil, yok sanılanı da ortaya çıkaran, geniş bir coğrafyaya yayılmış Kürtçe'nin edebî servetine odaklanan bir çalışma. 293 şairin, 520 şiirini Türkçe çevirisiyle birlikte sunan bu antoloji, yalnızca güncele değil, tarihsele de ışık tutacak bilgi ve belgeler içeriyor.

Kürt Şiiri Antolojisi, hem Kürtçe ve Kürt edebiyatıyla, hem de genel olarak klasik Doğu edebiyatıyla ilgili genelgeçer belirlemeleri tartışmaya açan ve tartışılır kılan bir kitap. Kürt şiirinin tarih içinde geçirdiği aşamalar ile Kürt şairlerinin değişen sosyolojik-sınıfsal profillerini ortaya seren bu kitap, büyük mesnevilerden en eski cem şiirlerine, mevlitlerden öncü şiirlere, tekke ve saray edebiyatının önemli şiirlerinden Batınî mezheplerin kodlanmış şiirlerine ve kozmogoniye ilişkin şiirlerden çağdaş şiire açılan geniş bir edebî pencere.

Kürt Şiiri Antolojisi, yalnızca bir dili ve şiirini tanımak için değil, değişik nedenlerle gün yüzüne henüz kavuşmakta olan bir şiirin, tarihin insafıyla bugüne kalan olağanüstü zenginliğinin vesikası.Sayfa Sayısı: 1616

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Agora Kitaplığı

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

Diğer Selim Temo Eserleri

Se Deng

Se Deng


Selim Temo 10,00 TL 7,60 TL
İnce Kapak
Ruhun Bedeni

Ruhun Bedeni


Selim Temo 20,00 TL 15,20 TL
İnce Kapak