Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Latin Amerika - Alternatif Bir Gezi Rehberi

Latin Amerika - Alternatif Bir Gezi Rehberi

Latin Amerika - Alternatif Bir Gezi Rehberi

1/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Okan Okumuş
Yayınevi :

Kolektif Kitap

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786058611962


Sınırları Kaldırdım adlı blogun yazarı Okan Okumuş'un Latin Amerika'daki gezilerinden yola çıkarak hazırladığı Latin Amerika - Alternatif Bir Gezi Rehberi on bir ülkeyi kapsıyor. Açılışı Brezilya'yla yapan bu gezgin rehberinde Arjantin, Patagonya, Kolombiya, Küba, Meksika, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Peru ve Bolivya üzerine sadece "nerede ne yenir, ne içilir?" sorularının cevabı yok. Turistten ziyade gezgin olmak isteyenler için alternatif rotalar ve öneriler, bu ülkelerin tarihlerine, kültürlerine dair bilgiler ve kişisel gözlemlerle bildiğimiz gezi rehberlerinden ayrılan bu kitapla, "uzaklardaki" Latin Amerika'nın büyüleyici atmosferine biraz daha yaklaşacaksınız. Sonra kim bilir, belki sırt çantanızı toplayıp yollara düşeceksiniz...

Sınırları Kaldırdım serisi Asya, Afrika ve Okyanusya'yla devam edecek.

"Hiç kuşkusuz, bu kitapta anlatılanlar hayata bakışımın ve gezginlik anlayışımın yansımalarıdır. Salt tüketen olmaktan kaçınan ve gittiği yerin yaşamına dokunmaya çalışan, oradaki yaşamları dünü ve bugünüyle birlikte anlamaya, anlamlandırmaya uğraşan bir gezi anlayışı bu."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kolektif KitapFotoğraflar : Okan Okumuş
Kapak Tasarımı : Deniz Akkol
Yayına Hazırlayan : Evrim Öncül

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 288

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

KESİNLİKLE KAÇIRILMAMASI GEREKEN BİR KİTAP

Kitabınızı okuyorum.. yudum yudum, içime sindirerek, büyük keyif alarak okuyorum. Satırların arasında ülkeleri dolaşarak, yemeklerinin kokusunu bile duyarak, tanıdığınız, evine konuk olduğunuz kişileri gözümde canlandırarak adeta kaldırımlarda geziyorum. Bu kadar keyifli bir gezi kitabı okumadım. Bu sadece bir gezi kitabı değil, resmen tarih ve coğrafya kitabı. Bence Milli Eğitime bağlı okullarda bile okutulmalı. Nüfusundan,kültürüne, yemeğinden, doğal miraslarına kadar her şey o kadar güzel anlatılmış ki, bir satır bile kaçırmamaya dikkat ederek okuyorum. Herhalde çok uzun zamanda okuyacağım ve gerçekten de o güzel ülkelere gitmiş kadar olacağım. Bir solukta okunan roman gibi değil de, anlayarak, sindirerek, keyfini sürerek okuyorum.

Yürekten kutlarım..

03.10.2013