Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Leyla'nın Evi

Leyla'nın Evi

Leyla'nın Evi

8/10 - 39 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786050906486


Romanları çok satanlar listesinden inmeyen, ödüller alan, 30 dile çevirilen, sinemaya ve tiyatroya aktarılan Zülfü Livaneli, Leyla'nın Evi'nde her biri ayrı bir dünyadan gelen insanların hayatlarını bir İstanbul romanında kesiştiriyor...


Boğaziçi'nde Bosnalılar Yalısı'nda doğup büyümüş paşa torunu Leyla Hanım, yalının yeni sahibi Ömer Cevheroğlu tarafından sokağa atılır ve mahallenin çocuklarından gazeteci Yusuf'un Cihangir'deki bekâr evine sığınmak zorunda kalır. Yusuf'un sevgilisi Rukiye ("sahne adı"yla Roxy), Almanya'da peep show'larda modellik yapmış, hip-hop tarzı müzik yaparak "yırtmaya" uğraşan bir Almancı kızıdır.


Leyla Hanım, yalının yeni sahipleriyle görüşmeye çalıştığı bir gün, Ömer Bey'in babası, Kadızade Konağı'nın emektar vekilharcı, dört kuşaktır konaklarda hizmetkârlık yapan bir aileden gelen Ali Yekta Bey ile tanışır.

Her biri ayrı bir dünyadan gelen bu insanların hayatlarının kesişmesi, onları hem kendilerini hem de birbirlerini değiştirecekleri, kimi zaman acılı kimi zaman eğlenceli bir sürece sokacaktır.


Leyla'nın Evi, bir yanıyla da "ev" üstüne bir roman: "Çünkü imparatorluk yıkılırken bütün Osmanlı tebaası acı çekti ve herkes birbirinin evine yerleşti."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 284

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 236

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 284

Dil : Türkçe

Yorumlar 10

TÜM YORUMLARI GÖSTER
müthiş

Mutlaka okuyun çok güzel

19.12.2016

mükemmel

serenad,kardeşimin hikayesi,son ada,engereğin gözü ve son olarak leynanın evini okuduğum zülfü livaneli serisi olan bu kitapları 1 ay gibi bir sürede bitirdim gerçekten her bir kitap birbirinden ayrı güzel sırada mutluluk ve bir kedi bir adam bir ölüm var

20.07.2015

Güzel

Paşa torunu Leyla'nın evini kaybetme hikayesi çerçevesinde; Livaneli'nin eski İstanbul'u, İstanbul yaşantısını, yalı kültürünü özetlediği ve birbirinden tamamen farklı bazı hayatları anlattığı bu güzel kitap bir solukta okunuyor. Yazarın bu kitabı kesinlikle değerlendirilmeli.

04.01.2015