Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


M.Nazif Şahinoğlu Makaleler ve Hatı

M.Nazif Şahinoğlu Makaleler ve Hatı

M.Nazif Şahinoğlu Makaleler ve Hatı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Beyan Yayıncılık

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789754737295

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Prof. Dr. Nazif Şahinoğlu’nu kime sorsanız, öncelikle onun asabi ve sinirli yapıda biri olduğundan bahsedecektir. Ama çok az kimse onun çocukluk ve gençlik yıllarında çektiği çilelerden ve zorluklardan haberdardır.

Hiçbir gelir kaynağı olmadan kendisinin ve kız kardeşlerinin geçimini sağlamak zorunda kalmıştır. Yumurta, fındık vs. satarak ayrıca etraftan aldığı küçük yardımlarla bir evin babalığını üstlenmiş ve bu dönemde hafızlığını tamamlamıştır.

Olağanüstü bir çalışma, öğrenme ve öğretme azmine sahiptir. Bu azim onu yokluk ve imkansızlıklar içinde geçen çocukluk ve gençlik dönemlerinden profesörlüğe kadar taşımıştır.
Aşırı mükemmeliyetçi bir yapıya sahiptir ve bu özelliği, o kadar çok okuma, araştırma, bilgi toplama ve depolamasına rağmen geniş bilgi dağarcığının çok az bir kısmını yazıp yayınlamasına sebep olmuştur. Kendisini övdüğü veya bir toplulukta öne çıkmaya çalıştığı hiç görülmemiştir. Hatta kendisini tanıtırken de profesör ünvanını hiç kullanmamıştır.

Bu kitap, hem dostları hem de öğrencilerinin yakın şahitliği yanında yazdıklarıyla da bu dünyada önemli bir iz bıraktığının canlı şahididir. 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Hassasiyet : 16 x 24

Sayfa Sayısı : 648

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!