Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Masumiyet Müzesi

Masumiyet Müzesi

Masumiyet Müzesi

7/10 - 31 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Orhan Pamuk
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789750826146

Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk’un kitabı Masumuyet Müzesi, 2008 yılında yayımlanmıştır. Orhan Pamuk, kitabı kızı Rüya’ya ithaf etmiştir. Yazar bu kitabı on yıllık çalışma sonucunda oluşturduğu bilinmektedir.


Kitap New York Times tarafından “2009 Yılının En İyi Kitapları” listesinde yer almaktadır.


Orhan Pamuk, Masumiyet Müzesi’ni yayımladıktan sonra 2012 yılında bu romandan esinlenerek romanla aynı adı taşıyan müzeyi hayata geçirmiştir. Müze, İstanbul’da kurulan ilk şehir müzesidir.


Müzede İstanbul’da yaşanan, 1970’li yıllardan 2000’li yıllara kadar uzanan bir aşk hikayesinin anlatıldığı objelerin yanı sıra 1950’li yıllarından itibaren gündelik hayatımızda kullanılan pek çok sayıda obje yer almaktadır.


Masumuyet Müzesi 2014 senesinde  Avrupa Müze Forumu tarafından “Avrupa Yılın Müze Ödülü”ne layık görülmüştür. Kitap, aynı zamanda “Hatıraların Masumuyeti” ismiyle beyazperdeye uyarlanarak Venedik Film Festivali’nde izleyicilerle buluşmuştur.


1975 yılında başlayan hikayede varlıklı bir ailenin oğlu olan Kemal’in uzak akrabası Fisun ile yaşadığı aşk anlatılmaktadır.


Sayfa Sayısı: 465

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 465

Dil : Türkçe

Yorumlar 10

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Harika

Bir aşk ancak bu kadar güzel anlatılabilir, gözyaşlarıyla bitirdim, hiç bitmesin istedim.. Bir o kadar daha okuyabilirdim Kemal'in vazgeçmeyişini ve Füsun'un imkansız gördüğü aşkını. Başlarda Kemal'e çok sinirlenip, feminist duygularla bayağı kızdım ancak aşkının derinliğine indiğinde, hak verdim. İnanılmazdı.

07.07.2017

Hala etkisindeyim

Kitabı bitireli 2-2.5 ay oldu onun üstüne Pamuk'un  Kafamda Bir tuhaflık adlı romanını da bitirdim ikisi de çok güzel okunmaya değer. Masumiyet Müzesi bir insanın tutku ile nasıl sevip aşık olabileceğini nasıl vazgeçmeyişini göstermektedir bize ayrıca dönemin İstanbul'u insanların yaşayışları özellikle yüksek gelirli aileler ve yaşam tarzları hakkında da bilgi veren bittirdikten sonra Kemal ve Füsun karakterlerini özleten bir eser olmuş. Tavsiye edilir :)

25.12.2016

:)

Çok güzeldi. Orhan Pamuk'un müthiş diliyle çok iyi kurgulanmış bir aşk.

23.08.2016