Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Med-Cezir

Med-Cezir

(KDV Dahil) 16,72 ₺

SEPETE EKLE

Med-Cezir

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Elif Şafak
Yayınevi : Doğan Kitap
16,72 ₺
22,00 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


"… bir gün bir bilge, kendi türleriyle uçmayı reddeden iki ayrı cins kuşa rastlar yol kenarında. Hayli merak eder bu iki farklı yaratığın nasıl olup da kendi aileleriyle, ait oldukları yerlerde yaşamak istemediklerini, nasıl olup da bir 'yabancı'yı kendi kardeşlerine yeğlediklerini. Biri karga, biri leylek... O kadar farklıdır ki kuşlar, ihtimal veremez birbirlerini sevdiklerine, türdeşleriyle değil de birbirleriyle uçmayı yeğlediklerine. Öyle ya, karga dediğin kargalarla uçmalıdır, leylek dediğinse leyleklerle. Yaklaşır ve merakla inceler kuşları. Ta ki her ikisinin de topal olduğunu keşfedinceye kadar. O zaman anlar ki, birlikte kaçar, birlikte uçar, beraber yaşamaları beklenenlerin yanında tutunamayanlar."

"Med-Cezir başlığı altında yazılarını toplamış Elif Şafak. (…) Dergilerde, gazetelerde yayımlanmış yazılar. Tarihsiz, çoğu kez de tarifsiz. Kendini de benzettiği, kökleri havada Tuba Ağacı gibi metinler. Böyle de olması gerek. Metin tek başına boşlukta duruyorsa duruyordur zaten. Durmuyorsa hiç durmasın zaten. Tarihsiz durabiliyorsa tarif edebilir kendini metin."
-Ece Temelkuran-

"Elif Şafak'ı yalnız romanlarından tanıyanlara, kafalarındaki fotoğrafın eksik karelerini tamamlamak için Med-Cezir'deki yazıları okumalarını salık veririm. Burada kanlı canlı, öfkesiyle, inadıyla, kırılganlığıyla, tutkularıyla velhasıl renginin bütün tonlarıyla Elif Şafak var."
-Ali Çolak-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

Diğer Elif Şafak Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Sakız Sardunya

Sakız Sardunya


Elif Şafak 14,00 TL 10,64 TL
İnce Kapak
Ustam ve Ben

Ustam ve Ben


Elif Şafak 30,00 TL 22,80 TL
İnce Kapak
Aşk (Gri Kapak)

Aşk (Gri Kapak)


Elif Şafak 27,00 TL 20,52 TL
İnce Kapak
Siyah Süt

Siyah Süt


Elif Şafak 25,00 TL 19,00 TL
İnce Kapak
Mahrem

Mahrem


Elif Şafak 24,00 TL 18,24 TL
İnce Kapak