Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mengene Göçmenleri

Mengene Göçmenleri

Mengene Göçmenleri

5/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

PMR Yayınları - Yayınevi Genel Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 8696602024524


Nermin Bezmen, üçüncü romanı 'Mengene Göçmenleri'nde, yine, tarihin eski sahifelerinde kalmış, artık yaşamayan insanların, artık var olmayan mekanların, gerçek öyküsünü anlatıyor.

Mahmutpaşa'nın, Çiftesaraylar Caddesi'nde bir göçmen mahallesi. Bizanslılar'dan kalma surların çevirdiği altmı hanelik küçük bir dünya. Kafkas, Kırım göçmenlerinin dünyası. Mahmutpaşa'nın ortasında bir küçük Kafkasya, bir küçük Kırım. Adı: Mengene Bölgesi. Ve 1892'nin Silistre'sinde parçalanan bir ailenin bu küçük dünyaya sığınan bireyleri. Gönülsüz göçlerin cefakarlık, fedakarlık ve ardı kesilmeyen savaşlarla yoğrulan dramında doğan, büyüyen çocuklar. Çocukluklarını bilemeden gençliğe, gençliklerini tadamadan ihtiyarların yorgunluğuna erişen nesiller. Yasak, ayıp ve günah kavramlarının gölgesinde yaşanan masum aşklar, kalp kırıklıkları, zamanın kıskançlığında kurulan hayaller ve ilişkiler.
Bugün yerinde yeller esen Mengene'den geriye fazla bir şeyler kalmadı gibi. Ama anılar hep taze. Aynen, Mengene içinde doğan Mürvet'in anıları gibi. Kurt Seyit'in Murka'sı olduğu günlerinin anıları kadar taze...Sayfa Sayısı: 330

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: PMR Yayınları

Sayfa Sayısı : 330

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!