Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Oda

Oda

Oda

Yayınevi :

Doğan Kitap

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 9786051119939


En iyi uyarlama senaryo dalında 2016 Oscar adayı..

New York Times tarafından 2010'un en iyi 10 kitabından biri olarak seçilen sarsıcı bir roman…

"Oda'da her türlü duygusal darbe var. Ama duyguyu mümkün kılan şey, kitabın kusursuzca kurgulanmış olması. Oda öylesine güzel düşünülmüş ki, hiçbir şekilde yapmacık gelmiyor. Ama uyarmış olayım, bir içeri girdiniz mi, son sayfaya kadar Donoghue'nun gönüllü tutsağı olacaksınız."
-Newsweek-

"Oda anne sevgisinin şimdiye kadar okuduğum en hayat dolu, en ışıltılı, en güzel ifadesi. "
-Irish Times-

Beş yaşındaki Jack'e göre, Oda bütün dünyadır: Doğduğu, Anne'siyle birlikte yemek yediği, oyun oynadığı, Televizyon seyrettiği ve Dışarısı hakkında bütün bildiklerini öğrendiği yer. Yaşlı Nick'in geleceği akşamlar, Anne onu güvenle uyuması için Gardırop'a kapatır.

Oda Jack'in yuvasıdır, oysa Anne için burası yedi yıldır kapatıldığı zindandan başka bir şey değildir. Anne, azim ve beceri ve ana sevgisiyle, oğluna özel bir hayat yaratmıştır ama, Jack'in soruları çoğaldıkça, onun çaresizliği de artmaktadır. Yine de, asıl sorunlar Büyük Firar'dan sonra Dışarısı'nda beklemektedir onları… Jack'in yaratıcı, komik ve iç yakıcı sesiyle anlatılan Oda, sevgileri imkânsızdan sağ çıkmalarını sağlayan bir ana-oğulun güçlü hikâyesi.

Kitaptan uyarlanan "Room" filmi 4 dalda 2016 Oscar'a aday gösterildi.
-En İyi Film
-En İyi Yönetmen
-En İyi Uyarlama Senaryo
-En İyi Kadın Oyuncu
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 296

Dil : Türkçe

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Film gibi bir kitap

Bir solukta okudum, okurken kendimden geçtim. Yazar tüyler ürpertici bir olayı bir çocuğun kelimeleri ile bu derece etkili  anlatmış ki bayıldım .

13.02.2017

Çok etkileyici

Okuduktan sonra bir hafta etkisinden kurtulamadım. İçiniz acıyacak ama okumaya devam edeceksiniz.

16.04.2013

mükemmel

Kitap çok sürükleyici ve akıcı.İlk iki bölüm daha iyi.Son iki bölüm ise biraz daha yüzeysel kaçılmış.Daha çok ayrıntıya girilebilirdi.Ama bir çocuk gözünden anlatım harika.Anne olanlar sanırım bu kitaptan daha fazla etkilenirler.kesinlikle okunması gereken ve defalarca okumaktan sıkılmayacağınız bir kitap.özellikle anneler kendi çocuklarına yetişkin gözüyle değil de çocuk gözüyle bakmayı unuttularsa kesinlikle hatırlayacaklardır.Bir de yetişkinlerin göz ardı ettiği çocuk hassasiyetini özellikle son bölümde iyi vurgulamışlar.Paranız boşa gitmez!

18.11.2011