Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


On Derin Ayak İzi

On Derin Ayak İzi

On Derin Ayak İzi

9/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Lüset Kohen Fins
Yayınevi :

Gate Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786058572003


"Günümüz toplumunda sınıf atlamanın hem çok zor hem de çok kolay olabileceğini gözler önüne seren, gücünü karakterlerinden alan bir hikâye. Son sayfayı bitirdiğimde kendimi sinemadan çıkmış gibi hissettim."
-The U.S. Book Review-

Zhuizm düşünce akımının lideri Wen Bao Zhu'nun evinde ölü bulunmasının ardından aklına gelen kurnazca bir fikir sayesinde izlenme oranını yeniden yükselteceğine inanan dünyaca ünlü talk-show yapımcısı Chloe Franklin, yıllar önce Wen Bao Zhu'yla tanışmasına sebep olan dört eski arkadaşına toplu bir e-posta mesajı göndererek onları canlı yayına davet eder. Oysa programa davet edilen kişiler Chloe Franklin'e karşı artık farklı hisler beslemektedir... On Derin Ayak İzi, 2020 yılında Chloe Franklin'in programına davet edilen bu dört konuğun hayatının 2013 yılında hangi şartlar altında kesiştiğini çarpıcı bir kurguyla işleyen düşündürücü bir hikâye. Kahramanlarının hayatını sadece dört ay gibi kısa bir sürede farklı yönlere sürükleyen olaylar zinciri ise Wen Bao Zhu'nun yeni projesi için araştırma yaparken bir mahalle çamaşırhanesinde tesadüfen tanıştığı bir adama kişisel bir soru sormasıyla başlıyor...

Doğru zamanda doğru kişilerle yapılan bağlantılar sonucu elde edilen mesleki başarılara ve tesadüfen tanıştığımız kişilerin hayatımızdaki önemine değinen Fins, yaşama tutunabilmek için elimizden geleni değil gerekeni yapmamızı vurguluyor.
-Brandon Zimmerman, Societal Equilibrium'un yazarı-

New York'ta geçen; Tokyo, Londra, Roma ve Mumbai'nin ardından İstanbul'a kadar uzanan, herkesin kendinden az ya da çok ama mutlaka bir parça bulabileceği bu kitapta insan ilişkileri, kariyer seçimi ve hayatın anlamı gibi geniş kapsamlı konular gerçekçi bir bakış açısıyla ele alınmış.
-Georgina Famett, The Chorus ofthe Universe'in yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 520

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gate Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 520

Dil : Türkçe

Yorumlar 5

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Müthiş keyifli

Uzun zamandır sürükleyici ve ilginç bir roman arıyordum, On Derin Ayak İzi tam zamanında karşıma çıkmış bir kitap. Gerek üslup gerek içerik olarak güncel dünyanın halini sorgulaması çok hoşuma gitti. Karakterler ve diyaloglar müthişti. Yazarın yeni kitabını sabırsızlıkla bekliyorum.

22.08.2014

Öğretici

Okuması çok kolay gibi görünse de öğretici ve düşündürücü bir kitap. Yaşama dair öğütleri şekerleme yer gibi okuyup benimsiyorsunuz, rahatlıkla önerebilirim.

04.03.2014

Öğretici bir kitap...

Güzel ve öğretici bir kitap. İnsanın kendini sorgulamasını sağlıyor.  Yani bir nevi ayna görevi yapıyor. Okuduktan sonra size mutlaka bir şeyler katacaktır.

16.02.2014