Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Örneklerle Algoritma ve C# Programlama

Örneklerle Algoritma ve C# Programlama

Örneklerle Algoritma ve C# Programlama

9/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Erhan Arı
Yayınevi :

Seçkin-Bilgisayar - Bilgisayar Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789750238918


Gördüğü yoğun ilgi sonucunda, gözden geçirilmiş 3. baskısını yapan kitap programlamaya yeni başlayanları da kapsayacak şekilde, programlama ile ilgilenen, günümüzün tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan programlama dillerinden biri olan C# dilini öğrenmek isteyen, Bilgisayar Programlama dersini alan tüm eğitim kurumları öğrencilerine yönelik sade ve anlaşılır bir dille yazılmıştır. Kitabı bitirdiğinizde, programlama mantığını ve C# programlama dilini öğrenebileceksiniz.

Kitap içerisinde temel kavramlar, algoritmalar, akış diyagramları, C# Konuları ve C# ile gerçekleştirilmiş örnekler yer almaktadır. Ayrıca C# diline ait komut ve ifadelerin daha iyi kavranabilmesi için programın kullanılışları uygulamalı olarak anlatılmıştır. Tüm konularda kolaydan zora doğru analiz edilerek çözülmüş örneklere ve konu içlerinde konuların daha iyi kavranabilmesi için çalışma sorularına ve 115'i çözümlü 168 Örnek Çalışmaya yer verilmiş ayrıca tüm sorularda akış diyagramları oluşturularak programlama mantığının öğrenilmesi amaçlanmıştır. Örnek çalışmalar C# derleyicisi tarafından derlenmiş olup, ekran çıktılarına kitap içerisinde yer verilmiştir.

Eser, üniversitelerde okutulmakta olan temel seviyedeki "Temel Programlama, Algoritmalar" derslerine uygun olarak hazırlanmış ve de algoritmalar ve C# dilini kendi kendine öğrenmek isteyenlere de hitap etmektedir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Akış Diyagramları
Değişkenler ve Veri Türleri
Tür Dönüşümleri
C# Programlama Dilinde Operatörler
Kontrol Deyimleri
Döngü Deyimleri
Metotlar
Programlama Hataları
Dosyalama İşlemleri
Veritabanı İşlemleri
C# Uygulama Örnekleri
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 328

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!