Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Piraye

Piraye

Piraye

8/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Canan Tan
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786050931488


Ağalığa, beyliğe kulaklarını tıkamış, halktan yana, özgürlük âşığı ama deneyimsiz, toy, gencecik bir kız...

Diyarbakır… Dar bir eşikten geçip geldim sana. Huzurundayım. Hoşgörü kapını açık tut. Bil ki direnmem sana değildi. Altın tepside sunulan acı şerbetti beni ürküten. Devrimci ruha sahip Piraye'nin İstanbul'dan kopmak istememesini yadırgama. Anadolu'nun en ücra köşelerine bile koşa koşa gidecek yüreğe sahipti o. Ona ters düşen Diyarbakır değil, Diyarbakır konaklarına gelin olmak. Ağalığa, beyliğe kulaklarını tıkamış, halktan yana, özgürlük âşığı, yüzü insana dönük; ama deneyimsiz, toy, gencecik bir kız... Anlamaya çalış onu. Küçücük bir kum tanesi, bedenine yerleşen. Ya özümseyeceksin ya da irinleşecek derinliklerinde. Sancılı kıvranışlarla atıvereceksin uzaklara. Geldiği yere, belki de bambaşka diyarlara savrulup gidecek. Onun sende kalmasını sağla. Kol kanat ger gurbetten gelmiş konuğuna. Anlı şanlı Diyarbakır, bir Piraye'yi barındıramadı, dedirtme kendine.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 393

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 431

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 251

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 393

Dil : Türkçe

Yorumlar 5

TÜM YORUMLARI GÖSTER
HARİKA

Gerçekten çok sürükleyici bir kitap ben baştan sona 3 kez okudum ama  yine okuyabilirim anlatım tarzı olayların oluş şekli çok güzel işlenmiş eğer bu safyayı açtıysan kesinlikle bu kitabı al ben bu kitabı her okuduktan sonra 10-15 dk boş duvarı izleyip düşündüm ve hala rafımda görünce içim bir garip oluyor hayatımda okuduğum en etkileyici kitap

18.05.2017

Böyle bişi yok

Mükemmelin ötesinde ! 2 günde bitirdim ama sonunda ağlamaktan kendimi alamadım. Okuduğum kitaplar arasında en mükemmeliii .

02.02.2017

Mükemmel

Piraye tam anlamıyla mükemmel bir kitap.Gerçekten okumaya değer.

30.05.2016