Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şah Mat

Şah Mat

Şah Mat

8/10 - 13 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Sonsuz Kitap

18,25 TL
25,00 TL -%27
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786053844334


Polisle satranç oynayan bir seri katil...

Suç psikiyatristi olarak polise destek vermekte olan Claps'in suçluların davranış profilini inceleyerek olası şüphelileri tespit etmek gibi çetin bir görevi vardır. Ancak bu sefer ortadaki cinayet hiç de basit değildir. Karşısında acımasız, kararlı, unutulmak istemeyen ve şehrin korkulu rüyası olmayı amaçlayan bir seri katil vardır. Çözüm hep avuç içinde gibidir ama bir türlü ulaşılamamaktadır, aşılan her bir basamak katilin ininin derinliklerine dalmaktan başka bir işe yaramaz.

"Mario Mazzanti ilk kitabını en lezzetli malzemeleri karıştırarak hazırlamış: Satranç, edebiyat, sinema, opera ve asıl mesleği olan cerrahlık."
-Paperblog-

"Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı ve gerçeğin insanın en karanlık hırslarında gizlendiği nefeslerinizi kesecek bir gerilim romanı."
-La Feltrinelli-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 512

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 277

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sonsuz Kitap

Yorumlar 18

TÜM YORUMLARI GÖSTER
mükemmel

bir solukta okuduğum nadir kitaplardan kitabı elimden bırakamadım.. her defasında şaşırtan bi kitap kesinlikle okuyun..

28.11.2011

şah mat

  Gerçekten çok güzel bir kitap. Olay örgüsü ve anlatımı gayet iyi. Kolay kolay elimden bırakamadım. Eğer polisiye kitapları seviyorsanız kesinlikle okumalısınız.

12.02.2012

Yorumlar abartılı

Kiatbı indirime girdiği gün, D&R' dan sipariş ettim, aslında yazarın ismini bilmediğim için almak istememiştim ancak birçok kitap satış sitesinde yorumları incelediğimde kitabı almaya karar verdim. Ben Tess Gerritsen, Grange, Chattam, Glenn Meade gibi yazarların tüm kitaplarını okudum, onlardaki usta anlatım, olaylar ve kişilerin oturmuşluğu ve kafada fazla karışıklık yaratmıyor oluşu çok iyi ancak bu yazarın ilk kitabı olması dolayısıyla anlatımda sıkıntılar yaşadığını söyleyebilirim. Bana kalırsa ilk olmasının ötesinde ileride çıkaracağı kitaplarla ilgili de pek ümitli değilim. İtalya' da işler nasıl yürüyor bilmiyorum ancak tek bir cinayet TV lerde son dk gelişmesi olarak verilmez, üstüne günlerce yorum yapılmaz. Yine kitapta gereksiz rüya ayrıntıları, başı ve sonu kopuk bir şekilde veriliyor. Rüya anlatımı bitmeden kitaba devam edilmesi de cabası yada dikkatli olunmazsa böyle bir izlenim doğuyor. Kitabın yazımı ve verilen aralarda da problem olduğu kanısındayım, kimi yerlerde duraklar çok çabuk verilmiş, paralel olaylar zaman ve mekan göz ardı edilerek yazılmış. Bir de yazarın kimi konularda herkesi üst düzey uzman sanarak açıklamalar yapmadan konuları yazması doğru olmamış. Şunu söylemek istiyorum son olarak, İtalyan kültürü, isimleri, politik ve kurumsal yapıları biraz farklı geliyor bana, bunu Craig Russelin kitaplarına da alman versiyonu olarak gördüm, Russell ne kadar yetenekli olsa da isimler, yerler hep zihnimi bulandırdı. Bu yazarın tek artısı kitabın çabuk okunabilir olması(bazı ayrıntıları açıklamadan vermesi dışında)ben çok olumlu yorumlar yazanların daha önceden polisiye kitap tecrübesi olmadığını düşünmekteyim. Yukarıda saydığım yazarların kitaplarını mutlaka deneyin. Puanım 5/2.

24.08.2012

Diğer Mario Mazzanti Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Ölümle Randevu

Ölümle Randevu


Mario Mazzanti
İnce Kapak
19,00 TL %27 13,87 TL