Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Satranç

Satranç

Satranç

7/10 - 99 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Stefan Zweig
Çevirmen: Ahmet Cemal
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları - Modern Klasikler

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786053606116


Stefan Zweig, çok geniş bir psikoloji birikimini eserlerinde bütünüyle kullanmış ender yazarlardandır. Onun dünya edebiyatında bir biyografi yazarı olarak kazandığı haklı ünün temelinde de bu özelliği, yani yazarlığının yanı sıra çok usta bir psikolog olması yatar.

Satranç, Zweig'ın psikolojik birikimini bütünüyle devreye soktuğu bir öyküdür ve bu öykünün baş kişileri, tamamen yazarın biyografilerinde ele aldığı kişileri işleyiş biçimiyle sergilenmiştir.

Zweig ölümünden hemen önce tamamladığı birkaç düzyazı metinden biri olan Satranç'ı kaleme aldığı sırada, karısı Lotte Zweig ile birlikte göç ettiği Brezilya'da yaşamaktaydı. Satranç'ta da, olay yeri olarak New York'dan Buenos Aires'e gitmekte olan bir yolcu gemisini seçmiştir. Bu gemide tamamen rastlantı sonucu karşılaşan üç kişi: yeni dünya satranç şampiyonu Mirko Czentovic, sıradan bir satranç oyuncusu olan anlatıcı ve bir zamanlar çok usta bir satranç oyuncusu olan, ama hayli zamandır satrançtan uzak kalmış bulunan Dr. B., öykünün aktörleridir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 77

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 88

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 60

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 77

Dil : Türkçe

Yorumlar 9

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Tavsiye

Şahane kitap sahiden. Etkileyici aynı zamanda, tek kötü yanı tadının damağında kalması, çok ani bitmesi. Gerçi en güzel hikayeler tamamlanmamış olanlardır derler. Uzatmayayım kısaca okuyun,okutun.

09.01.2018

okunmalı

bana göre herkesin okuması gereken bir kitap

15.12.2017

Satranç

Çok değişik bir kitap, kitabın sonu yok. Sanki son sayfası yırtılmış gibi

01.03.2017