Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

(KDV Dahil) 12,78 ₺

SEPETE EKLE

Şeker Portakalı

8/10 - 59 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Aydın Emeç
12,78 ₺
17,50 ₺ -%27
  • 60 TL ve üzeri alıverişlerinizde kargo bedava!


Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları

Yorumlar 35

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Bu ne tatlı bir kitaptır, ne kadar duyguludur... Yıllar önce okumuştum, sonunda ağladığımı hatırlıyorum. içinde hala çocuk olan herkes okumalı...

24.10.2013

Bu kitap ve devamı gerçekten harika... Güneşi uyandıralım,Delifişek... Hepsini okudum tavsiye ederim:)

01.11.2013

Kitabı ilkokulda bir türlü okuyamamış biri olarak 25 yaşında anca elime alıp okuma fırsatı buldum. İyi ki bu yaşımda Şeker Portakalı'nı okumuşum diyorum. Kitaba gelirsek kesinlikle okunması ve okutulması gereken bir yapıt olmuş. Son olarak beni hıçkırarak ağlattın Zeze.

14.03.2014