Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

8/10 - 165 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Aydın Emeç
Yayınevi :

Can Çocuk Yayınları - Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789750719400


Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Çocuk YayınlarıResimleyen : Jayne Cortez

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 200

Dil : Türkçe

Yorumlar 54

TÜM YORUMLARI GÖSTER
🌹

okurken içinizin hafiflediği bir kitap olur kendisi..

07.06.2018

Etkisinde kalacaksınız

Yıllarca ergen kitabı sandığımdan sarmayacağını öngörüp okumayı ertelediğim ve elime alınca bir çırpıda okuduğum kitap. naif pamuk gibi bir anlatım ama gülle etkisi yaratan. Okuyun okutun...

10.12.2017

Genel anlamda güzel bir kitap

Bence bu çok iyi ve detaylı bir kitap yalnız anlatım açısından biraz ağır olduğu için zaman zaman sıkıcı olmaya başlaya biliyor yinede çok güzel ve ilgi çekici.

07.08.2017