Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

8/10 - 97 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen:

Aydın Emeç

Yayınevi :

Can Çocuk Yayınları - Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi

12,78 TL
17,50 TL -%27
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9755100326


Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları

Yorumlar 44

TÜM YORUMLARI GÖSTER
harika aglayarak okudugum tek kitap

ilk bir edebiyat ögretmeni arkadaşımdan tavsiyesi üzerine alıp okudum. inanın aglayarak okudugum tek kitap hiç bir kitapatan bu kadar etkilenip aglamadım 1 gün içinde okuyup bitirdiğim ve tavsiyem üzerine okuyup etkilenmeyen yoktur. hayata bakış açınızı değiştirip yaşadıgınız hayatı farklı gözle görmenizi saglıyor tavsiyemdir mutlaka okuyun küçük bir çocugun iç dünyasındaki çırpınışları mükemmel bir eserde okumak her evde olması gerek bence

27.10.2007

Ağlayarak okuduğum tek kitap...

Okuduğum en güzel kitaplardan biridir Şeker Portakalı. Harika bir hikaye okunmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

02.04.2009

Etkilendim

Çok sevdiğim bir insanın tavsiye ettiği kitabı okuduğumda çok beğendim.Hikayenin son bölümlerini tekrar tekrar okudum.İnsanın içinden mutlaka birşeyler bulacağı,kendini o satırlara koyabileceği bir hikaye kesinlikle.Benim için çok büyük önemi olan bir kitap diyebilirim.

04.02.2010

Diğer Jose Mauro De Vasconcelos Eserleri

TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE