Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

8/10 - 129 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen:

Aydın Emeç

Yayınevi :

Can Çocuk Yayınları - Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789750719400


Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Çocuk YayınlarıResimleyen : Jayne Cortez

Sayfa Sayısı : 200

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

Yorumlar 49

TÜM YORUMLARI GÖSTER
O kadar harika ki

Hani bazen boğazımızda iğrenç bir düğüm olur ya hah işte bu kitabı okurken o düğüm hiç gitmiyor boğazınızdan. Acılarına boğulmuş acılarıyla kavrulmuş bir çocuk Zeze ve onun dilinden harikulade bir anlatım. Kesinlikle okuyun, okutun ölmeden önce okunması gereken kitaplardan.

08.04.2017

yorum

Yıllar önce 6 da mıydım 7 de mi ne hoca okutmuştu sınav olmuştuk çok güzeldi beee ayrıca hala alıp okuyabilirsiniz her yaşa hitap eder

18.02.2017

şeker portakalı

Çok çoooook beğendim ama kesinlikle küçük çocuklara okumayın ve almayın ama yaşınız 12 ve üstüyse kesinlikle okuyun

11.02.2017