Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

8/10 - 106 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen:

Aydın Emeç

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789750719400


Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları

Yorumlar 45

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Ne güzel yürekli bir çocuksun sen Zeze...

O kadar beğenerek okudum ki bırakamadım elimden... Yıllar içerisinde tekrar tekrar okuduğum, hep sevgiyle hatırladığım, yüreğindeki naifliğe bağlandığım bir karakter... Çok güzel bir kitap, okumayı sevdirmek istediğiniz çocuklar için çok güzel bir yılbaşı hediyesi...

18.12.2016

Duygulandım

Özellikle sonlarına doğru çok duygulandıran bir kitap. Zorlu hayat şartlarında bir çocuğun ve ailesinin hikayesi. Herkesin kütüphanesinde mutlaka olmalı.

30.10.2016

169. Sayfa

Bir günde okuyup bitirdim. Kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Acıyı keşfeden bir çocuğun hikayesi değil sadece hepimizin hikayesi. Bkz: 169. sayfanın ilk paragrafı...

29.10.2016