Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Simyacı

Simyacı

(KDV Dahil) 12,92 ₺

SEPETE EKLE

Simyacı

9/10 - 28 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Paulo Coelho
Çevirmen: Özdemir İnce
Yayınevi : Can Yayınları
12,92 ₺
17,00 ₺ -%24
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatnâme"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?" gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 166

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar 13

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Baş ucu kitabı derler ya, bugüne dek okuduğum onca kitap arasında benim için son derece bu ağır olan bu yargıya layık tek bir kitap vardır. Ardı arkasına, defalarca yeniden başlayarak çok kez okudum, rafa koydum, tekrar indirdim, yine okudum. Bir yaşam klavuzudur bu kitap benim için. Hala okumayan yada dürüstçe okuduğunu düşünmeyen herkesin yaşamından bir kaç saat çalıp tekrar tekrar okumasını isterdim ben; belki bu şekilde hepimiz daha çok insan, biraz daha Santiago oluruz.

12.03.2006

Sevenler ve sevmeyenlerin çok oluğu bir kitap. Değişik bir hayat felsefesi ve onun üzerine akan bir hikaye. Ben çok beğendim. Şiddetle tavsiye ederim. Sevmeseniz de birşey kaybetmezsiniz belki ama çok şey de kazanabilirsiniz. Onun için okumaya bence okumaya çalışın.

26.10.2006

bu kitabı okumamla birikte çevreme olan bakışım değişti. kesinlikle çok güzeldii

23.06.2010